» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neznám heslo administratora

Zdravím, ve windowsu je vytvoreny administrator na ktereho se nemůžu dostat a zkousel jsem vsechny moznosti jak to obejít ale vsude po me chce heslo. Heslo jsem nezadaval a po restartu pc mě to nepusti. Co můžu dělat?

Odpovědi na otázku

Ahoj, zeptej se administrátora.

Zazálohovat data a přeinstalovat systém?

a naco by to robil ? Ved novy admin ucet si vie vytvorit aj bez toho aby poznal akekolvek heslo v pocitaci....a potom mu staci len ten stary ucet odtranit....mne to trvalo asi 10 minut...nechapem naco by preinstalovaval system

Tak jako první krok bych doporučil zeptat se administrátora.Pokud jseš administrátorem ty, tak použij například tento postup: http://www.howtogeek.com/96630/how-to-reset-your-f... Pokud nemáš šifrovaný systémový disk BitLockerem tak to funguje od Vist výše. Mám to vyzkoušené už jsem takhle "prolamoval" windows 7, 10, server 2012 a vždy mi to fungovalo.

Ahoj, u nas v samosce maju zamok FAB, v noci som sa tam chcel dostat sperhakom, ale nejde mi to otvorit. Nemam prachy a chcel som si dat Jack Daniels.Poradte ako mam otvorit zamok FAB, aby som sa dostal k Jackovi.A pokial si sam admin, tak to si teda riadne pruserovy,ked s takouto trivialitou nedokazes pohnut.Merry Christmas.

kdyžs nezadával heslo, nejde prostě jen kliknout na pokračovat ( nebo tak nějak) ? Kdykoliv cokoliv a chce to po mě heslo ve win, odkliknu a vše se otevře. Foto bych dodal, ale jsem mimo i ntb

Heslo mi netřeba, žádné jsem nezadával už před 7 lety a sto dny.

Navrhuju provést "Vánoční úklid": zformátovat disk, nainstalovat čisté Windowsy a začít od začátku, s čistými registry a novými hesly. Podle mých zkušeností s Wokny je to čas od času potřeba, i přes všelijaké čistící programy a antiviry se dřív nebo později wokení systém zanese balastem.

Navrhuji počkat až se tazatel na poradně znovu objeví. A případně zděli jak co zakládal ve win a kdy

Pokud se jedná o Windows 8/8.1/10 (což neuvádíš), je účet "Administrator" ve výchozím nastavení zakázaný. Nebude to ten problém?

Annonymní účty jsou zakázané by default v celé 6. řadě OS WNT.V nižších řadách WNT to byla fatální bezpečnostní díra, pokud je Admin nezakázal.Doporučuje se nejen ponechat zakázané anonymní účty, ale zároveň je ještě přejmenovat.

OK, máš pravdu, už byl zakázaný i ve Win7, myslel jsem že tam byl ještě defaultně povolený, ale nebyl.