» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nezdařený upgrade tabletu na Windows 10 - znefunkčněn

Zdravím,po pokusu o upgrade tabletu PIPO W6 (klasický levný tablet s Atomem, 2GB RAM, 32GB ROM, FullHD, koupě z Číny) s Windows 8.1 Bing na Windows 10 se během upgradu (fáze po rebootu) něco pokazilo a tablet se restartoval, ovšem jen do obrazovky se smajlíkem, ve smyslu, že je nějaký problém a proběhne restart do podobné obrazovky s nadpisem Recovery s chybou 0x0000225 a že zmáčknutím Win klávesy se můžu dostat do UEFI.No a tady je ten problém, že tablet Win klávesu nemá (má vypínací tlačítko a volume +/-), jen microUSB, kde přes OTG redukci klávesnice ve Windows normálně funguje, ale tady ne (ani Caps/Num lock nereaguje). Bootovat z flasky za normálního stavu taky umí, ale teď ho k tomu nelze nijak donutit ani s žádnou kombinací tlačítek při zapnutí.Instalace probíhala pomocí té Microsoftí utility, co se dá stáhnout, a vzhledem k omezenému úložišti s asistencí na SD kartu ve slotu, kde je jakási záloha, i když dohromady má jen cca 5GB, nejvíce ve dvou WIM obrazech ve složce WIMBoot.backup. Co v nich je, nevím, ale zdá se mi to dost málo. Vzhledem k tomu, že původní 8.1 byly anglické a instalátor stáhl nativní českou verzi, šla volit instalace pouze celá nová, vybral jsem jen zachování souborů.Jinak mám i image původní partition s 8.1 pomocí Macrium Reflect, ale opět mám problém, že nedokážu nijak z ničeho nabootovat... Google mi taky nějak nedokázal poradit. Byl bych rád, pokud by měl někdo nějakou úžasnou fintu, co by se s tím dalo dělat. Díky předem za cokoliv.

Odpovědi na otázku

ESCapem se do biosu nedostanes?

"klávesnice ve Windows normálně funguje, ale tady ne (ani Caps/Num lock nereaguje)"Klávesnica pri zapnutom fast boote je rozpoznaná až v samotnom OS, takže pochybujem.

Skús podržať Power button ako keby si chcel klasicky zapnúť tablet. Hneď ako sa rozsvieti podsvietenie displeja, znovu stlač a drž Power button spolu s tlačítkom Vol-. Tým by si sa mal dostať do UEFI, kde by malo stačiť vypnúť Fast Boot a USB klávesnica by mala fungovať (uvedený postup fungoval na Asus tablete).

Doufám, že jsi se dočetl že má W 8.1.Uvedený postup je funkční u Androidu. U Windows - pochybuji.

http://acer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2... http://www.7tutorials.com/how-boot-uefi-bios-any-wi... - časť "Fast way to boot.."https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Tablets-Knowl... http://forum.xda-developers.com/showpost.php - môj prípadStačí? Pre zmenu je to u niektorých vol up namiesto vol down, ale vždy v spojení s power buttton. Pokiaľ viem, u androidu sa tá skratka využíva pre boot v núdzovom režime (safe mode), kedy sa automaticky nespúšťajú 3rd party apps.

Přeji mu, aby to bylo funkční. Včera jsem zrovna u stejné značky takhle pohořel. Ovšem u nejslabšího PIPO W 4.Už je to opraveno, ovšem s návratem do 8.1 a doinstalací češtiny. Celý den v háji kvůli pokusu o W 10. Počkám až přijde upgrade. Kašlu na pokusy. Ta hračka za to nestojí.

To aj ja. Ak mu nebude fungovať nič z tých "klávesových" skratiek uvedených vyššie a v tých odkazoch (niekedy to je hlavne o načasovaní, mne sa to prvýkrát podarilo snáď až na 15-ty pokus a to som sa mohol odraziť od LED pri webcam aj dióde signalizujúcej nabíjanie), tak hold potom asi jedine pokus o reklamáciu.Tož ja som po úspešnom spojazdnení Win10 (čistá inštalácia v dual boote len pre účely testu) tiež zažil svoje: nefunkčná dotyková plocha (to ale pripisujem prítomnosti Wacom vrstvy, s ktorou MS asi nepočítal) nereagovala ani na prsty, ani na pero, kedže ovládače to automaticky nenašlo. USB klávesnica musela byť zapojená ešte pred samotným zapnutím tabletu, po jej odpojení som si mohol pískať leda tak na tvrdé vypnutie (po znovupripojení na ňu tablet nereagoval). Inštalácia Asus driverov pre 8.1 všetko vyriešila. Do Vianoc (či kedy to má prísť Redstone) to snáď opravia, dovtedy sa nie je kam ponáhľať.P.S. pre prípadných testerov: Windows (min. 10) nepodporuje native boot z VHD diskov uložených na partícii so zapnutým BitLockerom (ináč to vyhadzuje error 0xc0000001 / 0xc000000f a správu "inacessible boot device", na uefi doskách info o nenájdení súboru winload.efi).

Opožděně reaguji s díky za radu s Esc (Asi poslední klávesa, kterou jsem nezkoušel...) Sice to ne na každý pokus fungovalo, ale dostat se tam jde (tedy zde do menu vytvořeného výrobcem) a zvolit bootování z USB. Jinak žádná microsoftí oprava ani z instalačky Windows nezabrala, pomohla až obnova z mnou vytvořenýho image...