» Poradna » Počítačové sítě

Nezámý vir

Ahoj, nemohu zjistit co je to za virus, nevím přesně odkud se vzal, ale mohlo by to být tím, že jsem jednou pomocí IE stáhl "optimalizátor počítače" omylem samozřejmě protože deb**lní IE má deb**lní potvrzovací dialogy pro spouštění souboru, stahoval jsem něco zrovna, a taky jsem něco hledal a omylem odkaz vedl na ty krámy typu čistiš registru, aktualizátor ovladače, čeho jsem si nevšiml.K viru: je umístěn v %USERPROFILE%\wfirewall\alg.exeparadoxně nikdy nebyl vidět v běžících procesech ( což není překvapivé, když viry umí injektovat do procesů a pak se mohou ukončit) , ale v IE se sekalo 90% stránek (program přestal pracovat) a v programu autoruns jsem viděl že se neustále přidával aby sběžel po spuštěníNicméně se ho podařilo jednoduše zablokovat pomocí permissions a od té doby se IE neseká a Po spuštění záznamy jsou taky OK. Dá se nějak zjistit co je to zavirus?

Odpovědi na otázku

Já kdybych byl na tvém místě nezjištoval bych jméno viru/troj. koňe nebo co to tam máš za sračku ale raději bych to svinstvo měl co nejdříve z mého kompu, protože čím víc se v tom viru budeš hrabat tím větší je pravděpodobnost že tento virus spustí "safe mode" a ten ti znemožní virus najít přirozenou cestou (tedy ve složkách atd.)Doporučuji http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ (pokud se v počítačích moc nevyznáte tak tato aplikace udělá vše za vás)Pro pokročilé a poč. machry bych doporučil cestu přes nekonečno příkazových řádků, spouštění a vypínaní procesů v správci úloh. (ale to je tak složité, že to nikdo nedělá)GOOD LUCK

"Pro pokročilé a poč. machry" ti nedělají takové vopičárny, ale mají zálohy oddílu s OS:http://abload.de/img/snap7015g4s5x.pngčlověče nebo programy třetích stran jistě.

Běž s těma dementníma screeshotama někam do řiti, nikoho nezajímají tvoje úžasné obrázky ničeho.

Možná ne, proto je na Abloadu na nich "mega" x-kliknuto a to já jsem ten koho to vůbec nezajímá oni to zapisují. I kdyby jediný člověk dostal rozum stačí mi to, hlupáčku.

A to nejsou obrázky slepoune jsou to screeny protože my co máme mozek hodinu nevysvětlujeme něco, co lze ukázat. Pokud ty knihovno (dll) máš nějaký problém dej svůj a lepší screen daného problému, co ty na to machírku?

a proč používáš ten debilní IE ??

Není virus, jen velmi otravný doplněk, dost často je to u animovaných spořičů a tapet. Antiviráky to obvykle považují za virus, ale je to neškodné

Používám ten debilní IE s debilními potvrzovacími dialogy nekonečnou řadu let. Proč mi něco naprosto nekompromisně naznačuje, že zřídlo debility je na hrobě neznalostí "neznámých vojínů"?

No tak vem ten exač z folderu a vyzkoušej to sám...http://virusscan.jotti.org/en

Zřejmě jde o Win32/Tinba.AX (dle detekce ESETu) - bankovní trojan, pochází z druhé vlny e-mailových spamů v půli května, představuje nebezpečí pro internetové bankovnictví.