» Poradna » Mobily

Nežádoucí úvodní obrazovka a aplikace od O2

Dobrý den, koupil jsem si mobilní telefon Samsung XCover 3 a po zapnutí se objeví logo O2 a i v mobilu mam asi 5 aplikací od O2. Mobil mám z klasického eshopu, kde nepsali nic o tom, že by měl něco společného s tímto operátorem... Je nějaká možnost jak se toho zabavit? Aplikace se mi podařilo pouze zakázat nikoliv smazat a logo při zapínání telefonu se objevuje stále.

Odpovědi na otázku

Jedině nainstalovat nový nebrandovaný operační systém.

Telefon je úplně nový ( 3 dny ) nepřišel bych tím o záruku? Pokud by to nešlo nějak jednoduše tak je asi nejlepší řešení reklamace.

můžeš zkusit, zda to nepůjde upgradovat oficiálně z PC přes Samsung Kies - tím bys o záruku přijít neměl. Ale naflashováním alternativní ROM s největší pravděpodobností ano.

Myslim, ze Kies tak ci tak potaha uz modifikovanu ROM s logom O2 a tym balastom..

myslíš, že Samsung přes Kies poskytuje brandované ROM pro různé operátory?

startup logo je normálně součástí ROM - bylo by tedy nutné flashovat zakázání/odinstalace nežádoucích aplikací - pokud nejdou odinstalovat ale jen zakázat opět jsou součástí ROM, zbavíš se jich jen flashnutím (nebo získáním root práv a ruční úpravou stávající ROM)

takže situace je takové e máš brandovaný telefon od O2 a zbavíš se toho jedině tím flashováním - originální ROM zpravidla bývají k dispozici ke stažení u výrobce, alternativní pak zpravdila na XDA. Pokud nevíš o co se jedná, raději se do toho sám nepouštěj...

Využít vrácení do 14 dnů a koupit doopravdy v normálním eshopu novej

Jsem se pravě snažil najít aspoň nějakej u kterýho není EU distribuce už to šlo težko. Je možné že právě díky tomu O2 jsou v nějakých eshopech výrazně levnější než jinde? Kupoval jsem asi za 4200Kč a v Mallu atd jsou tak za 5500+

logo při zapnutí bych moc neřešil. Aplikace lze zakázat, nebo eventuelně provést root, komplet zálohu přes Titanium, pak vykydat aplikace a je to. V případě potřeby reklamovat tam nahrát zpět zálohu a provést unroot.

Jedině nahrát neupravený FW.Např. zde:www.karbi-tech.com/2015/06/how-to-flash-samsung-galaxy-xcover-3.html