» Poradna » Programy

Nežádoucí program v PC (XP Internet Security 2012)

Ahojte,nainstaloval se mi do počítače program XP Internet Security 2012,nemohl jsem nic dělat a teď dělá v pc pěknou paseku.Nemužu otevřít ani hru ),jakýkoliv program,internet (nenačtou se stránky) Ať otevřu cokoliv vždy se zobrazí malé okénko,že je program infikovaný,pořád mi to nabízí,abych se zaregistroval a zaplatil a to u všeho,nevím si rady a ještě mi to spustilo automatické autualizace nemůžu ani otevřít ovládací panely prostě nic. Mám XP (ted píšu z ntb)

Odpovědi na otázku

Mohu mít jeden zásadní dotaz?!
Proč jste si nainstaloval do systému malware?!
Opravdu bych rád věděl ten myšlenkový postup, který k tomu vedl!

Ne bylo to tak, odešel jsem jen na malou chvíli od pc a už byl sám nainstalovaný a na ploše byl toho spouštěcí program no jenže on už testoval pc a najednou bylo vše infikované tak opravdu nevím jak "ho" mám odstranit.

ONO SAMO?! To se snažte nakukat někomu jinému!
Servis, kámoše vyjímám, protože pochybuji, že se najde někdo tak schopný, který by se podíval na viry.cz a hledal...

Tomu, že se tam nainstaloval sám také něvěřím.. ještě jsem ti nikdy u nikoho neviděl.
Doporučuju zazálohovat data z nějakého live cd linuxu a přeinstalovat sytém.
Tohoto se jen tak nezbavíš

prerdelej widle a mas postarostech

Teoreticky by to smazat mohl, ale už bych tomu systému nikdy nevěřil.. už nemůže mít jistotu, že nepříjde o čísla karet, hesla atp.

ms: moc ti děkuji problém vyřešen už konečně neskáčou ty blbý okna diky.

To, že "okna neskáčou", má k vyřešení problému tak daleko, jako na Maledivy. Ten drive je nutné proskenovat na JINÉM počítači. Nebo "z gruntu" přeinstalovat OS.

Sikim:Poslechni co ti tu kolegové radí,jinak v tom budeš začas/neli okamžitě/lítat znovu.

Jak již bylo napsáno, systém je nejspíše kompromitován, ale vidím MSW XP + nejspíše SATA > problémy s reinstalací > potřeba přeci jen někoho znalejšího.
Uživatelská data zazálohovat a prověřit! A hlavně změnit uživatelské návyky, či spíše zlozvyky!

http://www.avg.com/cz-cs/avg-rescue-cd...

Na čistém počítači stáhnout a vypálit na CD, tak ten nakažený z toho nastartovat, zaktualizovat a vyčistit.

S podobným falešným antivirem jsem se již setkal (asi 1,5 roku zpět).
Vyřešil jsem to tak, že na flashdisk jsem si připravil ProcessExplorer, který nebylo možné spustit (prý že je infikován). Když jsem ho přejmenoval pouze na explorer.exe, tak už šel spustit. (Poté objevení procesu, jeho ukončení, smazání cíle,....)

Nevím, zda lze ještě tímto způsobem obejít a zneškodnit novější falešné antiviry.

Žádný program se sám od sebe nenainstaluje, k tomu potřebuje ten největší virus a to ten, co je mezi židlí a klávesnicí...tak se jdi bodnout s takovou teorií, asi jsi byl na školení u komoušů, ty to tak vždy říkali...

Silně se obávám, že ten parchant se napojil na kernel OS a přepsal "hejno" systémových souborů, takže jediná rada je formát toho disku a instalace znova, jiná cesta asi nebude.
Pokud potřebuješ zálohovat data ( NE SYSTÉMOVÁ ), tak jo, ale potom až bude po instalaci nového OS a všech bezpečnostních app, tak je potom proskenovat na breberky a pokud to bezpečnostní app nebude umět opravit, tak jednoznačně smazat...!

Jinak pokud něco porušíš, tak je to jako nudle v badně...

Holt za blbost se platí a hlavně jsi ho získal a spustil možná přes přílohu mailu, ti parchanti počítají s tím, že uživatel je totální máčo, zvědavej a pak mají úrodu...no zvědavost a nevědomost (ať vědomá či nevědomá) se nevyplácí...

Platí nepsané pravidlo, že nejlepší antivirák je to, co je mezi židlí a klávesnicí a hlava , která to řídí...pokud něco z toho chybí...ajajaj to to bolí...