Nevyužité místo na HDTV

Dobrý den,
mám notebook acer aspire 5742G s ATI Radeon 5470, když notebook připojím přes HDMI k 42" TV Philips, obraz není moc hezký, zdá se mi, že má osekané rozlišení, a že uváděné Full HD prostě není.
nejhorší ale je, že obraz na TV není plný, a cca 3 cm černý rámeček kolem obrazu na TV je nevyužitý.

Kamarád má ntb Asus a problém nemá. Problém tedy bude na mém notebooku, ale kde?
Jsem prakticky amatér, a v nastavení grafiky si nechci nic pokazit.

za případné rady všem děkuji :)

Filip

Odpovědi na otázku

Pokud se podíváš do nastavení rozlišení obrazovky tak ti u televize musí naskočit 1920x1080 pokud to tam je a obraz je stále zkreslený podívej se do obnovací frekvence a nastav jí na např. 60Hz