» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nevyužitá licence OEM WIn 7 Home Premium

má někdo nějaký nápad, co dnes lze ještě udělat s nevyužitou licenci OEM builder WIN 7 Home premium ? .koupena jako samostatná licence na tsbohemia, když byly ty prodejní akce na koupi bez hardware - fakturu mám, dvd je zalité v celofánu v tom kartonu, pečeť neporušena ....nainstalovat ji tedy lze na cokoli nového či starého.koupil jsem ji kdysi do foroty, bohužel jsem s hrůzou zjistil, že už ji nebude na co dát - žádné PC nebo notebooky bez OS se už nenabízejí ohledně možnosti, že na to lze nasadit sedmičky .....koupil by to třeba ještě někdo ? .nebo lze i dnes ještě sestavit ledvnou skládačku PC, na kterou by šlo ty sedmičky nainstalovat ? Sestava co doma mám už jede na sedmičkách hodně dlouho, může odejít raz dva .nicméně především procesory kromě drahých xeonů už nejsou žádné skoro v prodeji, desky na sockety totéž - vše mizí z komponent ....

Odpovědi na otázku

sestavu s AMD nebo intelem 7 generace, nainstalovat, pak nějak rozchodit síť (ostatní ovladače neřešit) a upgradovat na Win10 (pořád to jde).

dát ji do virtuálky?Sám si držím jednu licenci W7, ale krabicovku.

to je opravdu někdo tak poctivej že do virtuálu "utopí" licenci za 2 litry i když je to v podstatě v rozporu s licenční politikou MS?

fakt v rozporu? Teda pro OEM?Protože jedna virtuálka na jednom HW je přece technicky totéž jako nativní aktivace = jedno železo = jedna licence. Samozřejmě právničina a EULA může být zdravému rozumu zcela vzdálená.

Windows 7 funguje bez problémů i na Kaby Lake a není problém v nich rozchodit i NVMe disk.

S vhodnou instalačkou W7 nainstaluješ i na nové PC. A licenční klíč použiješ ten co máš koupený. https://goo.gl/LpokXY

Jo, a hlášení o nepodporovaném HW zamezíš pomocí této utilitky https://github.com/zeffy/wufuc (Pak ti budou normálně fungovat i aktualizace).