» Poradna » Notebooky

Nevíte jak to chodí se zárukou a FREEDOS

Ahoj, stručná hloupá otázka.. pokud koupím notebook s FREEDOS naistaluju tam Windowsy v cracklé verzi.. a notebooku nebojede např. repro nebo závada z pohledu hardwééru.. Propadne nebo nepropadne záruka? nemá někdo zkušenosti s tím?.. díky předem (odpovědi kup si legalní atd - nepsat)

Odpovědi na otázku

Když se bojíš, tak si udělej zálohu image.

Záruka platí dál.

Kup si ho s OEM,vykuku.

Záruka se týká pouze HW. Takže pokud se reklamace netýká přímo vadného HDD, můžeš dát ntb do opravy bez něho. Jsou to přece tvoje data !

Super, Díky moc za odpověd.

KUP SI LEGÁLNÍ SYSTÉM KRETÉNE

Jedinej důvod? Chlapče.

Tobě připadá krádež jako něco normálního a v pořádku?!

I když mi dáš minus, tak budeš pořád zloděj

Já ti mínus nedal.. Jsou fajn tvoje odpovědi. Win máš určitě legální ale těch 80% nelegálních aplikácí v tvém počítači? např. Cracklé Nero, Ofice atd (Promiň, pokud nevíš co z penězi.) Známe rozumbrady.. Ale dobrý odpověd jsem dostal a čas jdu věnovat jinak.

Pokud nemáš peníze, tak si nainstaluj Linux a Libre Office / Open Office. Pak možná přijdeš na to, že je to virus a začneš šetřit na Windows.

Ja som zatial vzdy, pri najhorsom, skoncil s tym ze som vymazal Windows. A Virus to nemoze byt, virus ma inu definiciu.

Ty jsi vazne hloupy honza

Na co krást software, když se dá takováhle sbírka sehnat do 200,-? http://goo.gl/nnfzRA

Kradez? On se nechysta neco ukradnout, on to bude pouze pouzivat. Kdyz nekomu budes bydlet v baraku bez najemni smlouvy a bez vedomi majitele, tak jsi barak ukradnul?Nelegalni uzivani sw opravdu neni kradez a ani za kradez nemuze byt trestan. Pro tento pripad mame uplne jine paragrafy.

Po 22:00h - odpověd na urovní - Souhlasím

Squaterská smažko.Porušování duševního vlastnictví a krádež je jedna strana téže mince.BSA jsou udavačtí zmrdi, proto mají piráti tu a tam moje sympatie, ale na druhou stranu nejsou nic jiného než komunistická sebranka v moderním hávu. Pokud si něco koupím nebo vyrobím, tak si s tím můžu dělat co chci a nikdo nemá právo, co s tím budu dělat nebo za kolik to mám nabízet. Kdyby stála licence na Windows milion, tak buď na ně našetřím, pokud je tak moc potřebuji, nebo budu hledat alternativu.

Okradl vyrobce o prachy, ktery za to mel zaplatit. Chapes?

To je ako bez platenia si zobrat lubovolny predmet z predajne. Ked ta chytia, budes tvrdit, ze ty si nikdy nic neukradol, ze ty ho len pouzivas.

Nebudeš za zloděje.

nevím o nikom, kdo by na stroji s Freedos nechal tenhle systém. Snad všichni si tam cpou nějaký vyšší OS - obvykle linux. Záruka se v případě PC netýká SW, takže není co řešit o tu nepřijdeš.Druhá otázka ovšem je, zda by servis nemohl řešit nelegální systém v případě servisu. Jo a taky nevím, proč tam cpát cracklý OS, když tentýž notes s OEM wokny obvykle stojí jen o něco málo víc, takže to za případný risk podle mne nestojí, pokud Winy stejně chceš.

Hele, dodržujte licence, zkusme tvořit lepší svět ... (nejsem hipík)...Notebook s OEM licencí je jenom o málo dražší ...A jestli ten ntb kupuješ na práci, internet a pár her, tak proč nezkusit Linux? Je to legální, steam máš...Prostě porušování licencí, i když to není třeba oblíbená korporace je svinstvo ...

Kdo lže ten krade jsi lhář, nauč se OS kupovat.

nebo používat linuxové distribuce pokud nechceš platit za OS

Doporučím Ubuntu.

doporučuj co chceš, stejně jak vidíš si lidi radši ukradnou Widle, než by používali Linux zadarmo... divné že?

Koupě notebooku s FreeDosem znamená víceméně koupi notebooku bez OS. výrobce tedy drží záruku na prodaný hardware, nainstalovaný software je v tomto případě plně Vaše věc, jak technicky, tak právně. Pokud je vadný hardware, reklamujte to, oni to vymění.

Tie booky s freedosom maju trocha ine patalie a to s ovladacmi. Nie vzdy sa da vsetko zohnat a stiahnut. Napriklad pre wifi karty si robi vyrobca svoj ovladac, ktory vie naladit kanaly 12 a 13 a to aj v pripade karty, ktora je urcena pre US region. Ten ovladac je casto len pre urcite PID/VID karty a nemusi fungovat spravne, alebo dokonca vobec ani pre iny SubVendor. Okrem toho existuju problemy ako vlastne tu wifi kartu zapnut. Na to tlacidlo je tiez ovladac.

je jedna vec. To, ze jsi slabsi v usudku, je vec druha....Priznal jsi se ke kradezi a Tvoje IP adresa je dohledatelna. Vubec bych se nedivil, kdybys mel brzo navstevu pro podezreni z kradeze.Linux je zdarma a nemusis krast. A kdyz uz nekdo krade a je tak hloupy, ze se tim verejne chlubi)))) co dodat....