» Poradna » Notebooky

Neviem naformátovať disk.

Dobrý deň. Ntb sa popsul.. je tam starší HDD. chcem preinštalovať win ale pri výbere disku mi to hlásilo chybu 0x80300024. Cez cmd - diskpart som vyčistil daný disk no nepomohlo. Tak som skúsil disk zapojiť do pc. V tento počítač disk nevidím, v správe diskov ho vidím ako disk0 - nezinicializovaný. Ak dám inicializovať, nič sa nedeje. Cez crystaldiskinfo ho vidím, v 100% stave.https://ctrlv.link/zrginejaký tip ako naformátovať disk, aby som ho mohol preinštalovať?prípadne tip na nový ssd, ktorý by šiel zameniť za tento disk do Lenovo IdeaPad 300-15ISK? ntb sa používa len na písanie vo worde prípadne nejaké foto.. takže sa snažím zachrániť ten hdd. ďakujem

Odpovědi na otázku

Nejspíš je to běžný 2,5" SATA disk ...https://www.czc.cz/ssd-pevne-disky/produkty

Klasika. Kingston A400. Stáhni si utilitu na opravu řadiče Phison11. A doufej, že ho postaví na nohy.

Podle SMARTu je to 120GB SSD, ale vidím tam problém - takhle se hlásí SSD s Phison S11 řadičem a poškozeným firmwarem (z legrace - co tam je - Kingston A400 nebo Patriot Burst?)

Je to patriot burst, 2.5 sata III HDD. SSD je v tom pc. Tusim corssair MP-500 (momentalne niesom pri tom pc, preto neviem isto).

Ty brďo, 62 roků v provozu

ospravedlňujem sa za zlu info. je to ssd, stary hdd som mal cely čas na stole a pozeral naň. asi z toho tepla.. skušal som opravu cez Phison S11 ale nepodarilo sa, hlasilo chybu 0x71. takže disk môže isť na cintorin?

mas pren nejake ine vyuzitie? Tentokrat kup samsung 870evo, aj ked je trochu drahsi..

Proč zbytečně přeplácet? Stačí starý dobrý Crucial MX500