» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neviditelný HDD

Tak jsem o Vánocích laboroval! Zkoušel jsem nainstalovat PC BSD(ve finále jsem si stejně nainstaloval Mint), ale podle hesla práce kvapná, málo platná se mi podařilo určit jako dešstinaci můj starý záložní disk a nechal jsem si ho naformátovat na ZFS(původně byl NTFS). Předpokládám, že se data na něm nesmazala a fyzicky tam třeba ty fotky existují. Když jsem to chtěl třeba pomocí Recuva vydolovat, tak to prostě nejde, protože ten disk nevidím. Čím bych takto "neviditelný "disk opravil? Kdybych udělal rychlý formát, tak se mi opravdu jen změní MBR a disk by byl vidět? Nebo je již nenávratně v čudu? Bohužel jsem tam měl některé staré fotky, kde by mě ztráta zamrzela.

Odpovědi na otázku

> Na to jsi přišel až nyní? "Tak jsem o Vánocích laboroval!"> Ty si fotky na kterých ti záleží nezálohuješ?> Pokud jsi tam poslal instalaci OS potěš koště!> O&ODiskRecovery, obnov FileSystem a když to nezabere hloubkový sken*._* Soubory nebudou mít zachovány složky, někdy ani názvy ale budou 100% čitelné po analýze hlaviček co jsou zač.

Na to jsem přišel okamžitě, dokonce několik vteřin po stisku "další" či co tam bylo za tlačítko. Však jsem si již velmi sprostě vynadal, ale již bylo pozdě. nápravu jsem odložil na pozdější dobu. Na tom disku jsem měl jen některé hodně staré fotky. Poslední léta již fotím jen do RAWu a to mám zálohované na RAID 1. Tento disk jsem plánoval vymazat a používat jako externí 3. zálohu, ale chybička se vloudila!!!

ak nepoznáš oper. systémy, tak najprv zálohuj, alebo ak máš aspoň 4GB a 2GB voľné, testuj také veci vo virtualizácii

Ale já už to instaloval několikrát, ale v tomto případě jsem se přehlédl, kam to jde a to byla osudná chyba. Než mi to docvaklo, tak to již pár vteřin běželo. Z toho důvodu si myslím, že data(.jpg) snad smazána nebyla a něcotam zůstalo(alespoň o co bych nerad přišel). Holt dvakrát měř a jednou řež!!! Poučení pro mně i jiné.

Nejsi jediný komu se to stalo, když jsem laboroval já (mladší) dělo se mi to samé! Vždy takovéto operace musíš 3x zkontrolovat a:> všímat si především umístění disku / oddílu, velikosti, typu ne písmenek a podobných věci = matou!!

Pozdě bycha honit!

každý format MAŽE