» Poradna » Počítačové sítě

Neviditelné soubory v síti

Zdravím,potřeboval bych poradit se soubory v síti, které nejsou vidět.Zapojil jsem USB flash do routeru Asus RT-AC66U. Na USB je několik složek, v nich soubory, ale soubory jsou taky přímo v kořeni USB. A tyto právě přes síť nevidím. Složky ano, soubory v nich taky, ale soubory přímo v kořeni USB ne.Obsah viditelný přes síť: http://s21.postimg.org/qvfhqdhlj/image.jpgSkutečný obsah USB disku: http://s24.postimg.org/liv72ewb9/usb.jpgCo mám kde nastavit, abych viděl i na samotném USB mimo jakékoliv složky?Jde jen o pokusy, takže obsah disku není důležitý a nebude k ničemu soužit.Díky.

Odpovědi na otázku

Máš nastaveno "zobrazovat skryté soubory" ?http://jnp.zive.cz/jak-zapnout-zobrazeni-skr...

To sice nemám, ale nejde o skryté soubory, takže to nemá vliv. Přímo na USB po zapojení do ntb soubory vidím.

No, máš Win 10, já ne, ale ta fleška je instalačka, tak bych to zkusil.

Nahrál jsem tam i jiný soubory a taky nejsou vidět jen na síti v kořenu. Pokud je přesunu do některé složky, tak se zobrazí. Divný, nevím co s tím. Ale díky za snahu.

S tím neuděláš nic. Prostě dávej soubory do složek.Sice nevím, o co se snažíš, nebo si jen tak hraješ - pokud ale doufáš, že takto nahradíš NAS, zapomeň na to. A doufám, že nechceš takto z té instalačky na flešce dokonce bootovat...

Jen si hraju, zkouším rychlost přenosu přes LAN na PowerLine. Bootovat? Proboha! To by mě nenapadlo :-o Ani NAS nahrazovat nechci.A při tom hraní jsem to zjistitl, tak mě zajímalo, kde je chyba.

V linuxovom svete je .subor ako vo windowsackom súbor s parametrom skrytý - nemá toto vplyv?

Nevidno ani setup.exe, takže som sa zmýlil

Tak jak to vypadá na obrázku to vypadá jako že není nasdílený nadřazený adresář/složka, ale jen její podsložky. Měl by jsi napřed vytvořit sdílenou složku a teprve až bude spolehlivě funkční, tak do ní nakopírovat potřebný obsah. Potom v síti uvidíš jen jeden sdílený adresář, který bude obsahovat další podadresáře a soubory.

Nasdílel jsem v Průzkumníku celý disk jako takový, ale pořád nic. Prostě pokud jsou soubory v kořeni a ne nějaké složce, tak je nevidím.

Ja se divam zes namapoval jen slozky, timpadem soubory videt nemuzes. Pises ze si zkousel i cely disk nasdilet a taky nevidis. mas k tem souborum pristup? pravo? oznac jeden a dej vlastnosti a tam pohledej prava a dej tomu jednomu everyone. zda jej uvidis, toto ale musis delat ma lokalu, ne pres sit.

Tak ne, toto taky nefunguje. Vzal jsem celý disk, u everyone povolil sdílení všeho a stejně soubory v kořeni nevidím.Nic, díky za pomoc. Třeba je problém v routeru nebo jinde. Byl to jen pokus v rámci měření rychlosti přenosu souborů ze sítě do PC. Potřeboval jsem zjistit, jestli bude rychlejší wifi nebo LAN na powerline a při tom jsem přišel na toto.

A jste si jistý, že jde o chybu? Není to nějaká úžasná vlastnost desítek? Dospělý správce souborů jste netestoval?

Díky, toto vypadá, že by mohlo fungovat. Díky všem, už to nechám být.

S tym nic nespravis CIFS/SMB protokol nevie zdielat cez siet priamo iba subory. Jedine adresare a v nich subory.