Neviditelna wifi karta

Dobry den,mam takovy prihlouply dotaz k jeste hloupejsimu problemu. Dostal jsem na preinstalovani staricky HP Compaq 6000 s W7 64. (SN CZC118CVPL)Preinstaloval jsem W7, vsechny potrebne ovladace stahnul a aktualizoval, krome jednoho.V tom PC je na 100% sitova wifi karta. Ale ve spravci ji nevidim a ze seznamu ovladacu vyrobce nefunfuje ani jeden. Jak taky nainstalovat ovladac k HW, ktery PC nevidi, ze jo..Jak jej teda najdu? diky za rady,Lukas

Odpovědi na otázku

Není vypnutá? Některé notebooky mají mechanický vypínač někde na boku. Případně to může být vypnuté nějakou zkratkou nebo přímo v BIOSu. Pokud je vypnutá úplně, logicky nebude ve správci HW a nepůjde nainstalovat.

podle SN jsem postupne vyzkousel vsechny relevantni ovladace. zadny z nich nefunguje

Stáhni si HP Support Assistant (Windows): 2 řádek dole a vyzkoušej, zda něco najde:https://support.hp.com/cz-cs/product/hp-compaq-6... nebo ze SW-řešení: https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice... Rada/info viz Vladimír. Jinak ho otevři a podívej se, zda je/máš vůbec nějakou kartu ve slotu. Doufám, že jsi to tam při instalaci driverů nerval, jak do psa vidle s ignorací požadavku na RESTART. P.S. Osobně mám na firmě 3 podobné PC (přesné označení ale teď nevím), ani 1 neměl/nemá wifi, jen LAN.

Tohle není notebook, ale desktop.

Je zbytečná snaha snažit se instalovat ovladače k zařízení, které není vidět ve správci zaízení. Pokud karta není vadná nebo třeba vypadlá ze slotu, musí být ve správci zařízení vidět alesoň jako neznámé síťové zařízení nebo obecně neznámé zařízení (žluté otazníky/vykřičníky, úplně nahoře ve stromě).Ve vlastnostech zařízení, podrobnosti, ID-hardwaru se najde kód výrobce a kód zařízení (VEN_xxxx, DEV_xxxx), které když zadáš do Goggle ti prozradí, jaké ovladače máš hledat.

ano, premyslel jsem stejnym smerem. ale nevim, jak by se mohla z minuty na minutu stat vadnou, nebo vypadlou ze slotu. pocitac lezi na stejnem miste, zadny el. sok, pad, naraz, nic. vlozene cd s W7, cista instalace a wifi karta nikde.

Tak se podívej do biosu, jestli není zakázaná, nebo sundej bočnici počítače, kartu vyndej a znova zastrč, jestli nemá špatný kontakt a při té příležitosti se můžeš rovnou podívat, co je to za typ, aby ses nemusel pokoušet instalovat každý ovladač, co ti padne pod ruku.

Wifi by tam mělo být (pokud tedy opravdu v tomto konkrétním modelu je) ve formě přídavné karty do PCIe slotu, takže není problém ji otestovat v jiném PC, jestli je funkční.Dost často stačí kartu vyndat ze slotu a znovu ji tam vložit.Konkrétně u Compaqu Deskpro 2000 mi takto zablbla grafická karta (model někdy z roku 97 s Matrox MGA). Stačilo jí vyndat a vrátit zpátky do slotu a zase fungovala.

To je jednoduché, není vidět ve správci zařízení = hardwarově nefunguje. Nemá smysl honit někde ovladače, když karta vůbec nekomunikuje se systémem. Takže prověřit hardwarově (odpojit zapojit, pokud je ve slotu) a pokud se ve správci zařízení neobjeví, tak koupit nějaký WiFi modem do USB.

Nabootoval bych nějaké live distro Linuxu a podíval se jestli ji nadetekuje. Jestli jo, tak bude jasné, že máš nakřápnutý Windows.

HP Compaq 6000 NIKDY nemali WiFi! Mali len LAN - veď sú to desktopy.https://www.hpobchod.sk/productArchiv.aspTak sa čudujem, že chceš tam pchať nejaké ovládače na zariadenie, ktoré tam ani nie je, nebolo.

Což v podstatě nemusí být pravda ...https://support.hp.com/cz-cs/product/hp-compaq-6...

no vidite. a ja tam tu wifi mel. predtim, nez jsem preinstaloval W7.

Ak chceš skutočne poradiť napíš, či vidíš v správci zařízení nejaké zařízení, ktoré má otáznik, alebo výkričník. Ak ano, tak sem napíš všetky takéto zariadenia a ich VEN_xxxx, DEV_xxxx. Niečo z toho môže byť wifi karta.

Ale vzdyt jsem psal, ze je ve spravci zarizeni nevidim. Takze zadny zluty vykricnik.

Tvl, to ještě nemáš vyřešeno? Když jsem ti psal, ať ho odkrytuješ a podíváš se, zda tam vůbec ve slotu je (budeš se asi divit, ale může být na ní i popis značka/model), tak co jsi od 12.09. , tj. 5 dnů s tím dělal? Studoval jak sundat bočnici? P.S. Kdybych takto a tak dlouho řešil HW triviální a podobné problémy s PC, nakopali by mne do zadku.

Diky za prinosny komentar. Budes se divit, ale mam na praci i jine veci, nez ozivovat cizi pocitace.Poradis mi prosim, co je wifi karta? https://ibb.co/gzQ7QqDA netvrdte mi prosim, ze tam neni.

1. Sloty máš prázdné, takže v PC není. 2. Předpokládám, že jsi se díval do USB na desce, zda je máš prázdné a není tam něco podobného: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn725n/110670/... 3. Mně to po pracovní a časové stránce nevysvětluj, když to pak nezvládáš. To bys měl tomu, kdo ti PC dal. (tolik k hodnocení "přínosný komentář".

Do těchto sestav se dávali jako doplňkové wifi pouze v pcie provedení. Ty máš sloty prázdné. Takže zjevně není co instalovat, pokud tedy nemáš něco do USB.Dávalo se do toho HP Wireless 802.11 b/g/n PCIe x1 Cardjak vypadá si najdeš sám.

Z toho čo si napísal nejde vydedukovať, či sa tam nenachádzajú nejaké iné nerozpoznané zariadenia. Je to podobné ako keď BIOS nerozpozná disk, ktorý je 100% funkčný. Aktualizovať operačný systém sa tiež oplatí. Niekedy to zázračne urobí veci funkčnými.

U 7-ček tak jedině další možné, že by to neměl ve správci zařízení v "klasickém řádku", ale musel by zvolit: Zobrazit-zobrazit skrytá zařízení. Už jsem to 2-3x zažil. Neznámé zařízení bylo na světě.

Skryta neni

Jak vam mam udelat vypis jinych, nerozpoznanych zarizeni?

Jenže ty tam žádnou WiFi kartu hardwarově nemáš, chápeš to? Takže není co vypisovat.

Vůbec nevěřím tomu, že tenhle vrak měl někdy wifi (ani dle fotky to nevypadá). Podle popisu to byl maximálně usb dongle, případně se jedná o trolling.

Pane,Ze je to starsi stroj nepopiram. Samotneho me prekvapilo, ze pri prvnim zapnuti wifi pripojeni fungovalo, ale po reinstalaci W7 zkratka nejde.

Dajte dôkaz (fotku), že tam to wi-fi fyzicky je pripojené. Lebo v slote nie je. Neokecávajte tu chujoviny, že vám sa snívalo, že tam bolo. Chceme fotku. Je niekde zo zadu pripojené ako usb dongle?

Vyřešeno, děkuji všem.

Jak?

Obavam se, ze se odpovedi o zpusobu vy-reseni nedockame. Minimalne uz jen kvuli tomu, aby nevypadal jako XY (dosad libovolne slovo).

Přeci teď nepřizná, že si konečně všiml, že měl tu USB wifi celou dobu vytaženou z PC...

Asi tak.

No vidite a bylo to presne tak.

Tak fajn, to se holt stane Ale mohlo to být vyřešeno během deseti minut. Stačilo se podívat dovnitř, jestli tam je/není WiFi karta a jestli je/není strčená do USB a vyřízeno

Taky si teď zpětně říkám, jak jsem to mohl přehlédnout.Přiznání vlastních chyb je důležité. Bez toho se člověk dál neposune.Díky všem za pomoc.

Respekt chlape. Málokdo se tu takto následně "přizná".