» Poradna » Programy

Neviditelná particie

Dobrý den,
na počítači mám dvě particie (obě Windows XP), jedna se začala chovat tak, že najedou Windowsy až do přihlašovací obrazovky a potom konec. To samé v nouzovém režimu. Nevadí, přeinstaluju Win.. Problém je, že bych nějaká data přece jen potřeboval z vadných Win dostat. Tudíž jsem hodil disk do jiného počálu, ale particii s vadným Win nevidím, jen tu druhou. Skrytá by být neměla (v particion magicu jsem ji odkryl). Je nějaké jiné řešení, jak se dostat k těm datům. Díky

Odpovědi na otázku

Dobrý den,
zkusil bych to přímo ve správci disků, který je přímo ve Windows. Najdete ho: Pravé tlačidlo na Tento počítač -> Spravovat -> A pak vlevo dole v menu Správa disků -> Vybrat Partici a inicializovat.

Podle mne se mu zmenil disk na dynamicky. Pokus spustis inicializaci, bud to nepujde nebo to dodelas uplne.

Zkusil jsem, ale zrovna na té particii jsou dostupné jen položky odstranit oddíl a nápověda , což je právě problém. Výše jsem zapomněl zmínit.

No ja na niečo také používam Ranish Partition Manager, v DOS-e, z diskety.
Výborný program aj na delenie disku a vytváranie viacerých primárnych partícii (max 4)

Vytáhneš to GetDataBack, ten oddíl bude poškozený. Nebo jiný dobrý program na záchranu dat.