» Poradna » Mobily

"neviditelná" dioda na Lumii 925

Koupil jsem si Lumii 925. Fotil jsem jí druhým telefonem a přes jeho displej na ní byla viditelná dioda nad displejem. Při nabíjení svítila, při zhasnutém displeji rychle bliká. Udivilo mě, že okem vidět nejde ani trochu. A chci se zeptat - K čemu slouží? Není to "závada"? Nevybíjí to telefon?http://2i.cz/2i/i/53f77180/9221d5eeb51...

Odpovědi na otázku

Mala dioda na obrazku s rozmerom 1x1 pixel (Tvoj odkaz) je uplne neviditelna.

Nefunkční odkaz, nebo že dioda ti přijde malá? Pokud to první, tak http://imgupload.sk/images/f/x/fx5qjzk4l0ct4m...

Pěkná kočka :D .

Nahraj to třeba sem: http://imgur.com/

infra led (podobne na dialkovom ovladači) ale na keru piču ju ten zmetok ma neviem

Pravděpodobně se jedná o senzor okolního osvětlení, který reguluje jas displeje.

svítí, i když mám jas nastavený manuálně, a když svítí displej, tak "dioda" zhasne

senzor nesvieti !a jedina spojitost by bola s fotakom (nejaka primitivna napodobenina noč. videnia) podobne ako maju kamery

Snezor by nesvítil, to jsou dnes fototranzistory (možná i fotodiody), pro kmeta Srallbotku kdysi dávno fotoodpory , omlouvám se, to jsem si nemohl odpustit. Jinak teda to vypadá na pidičtvereček, navíc viditelný jen CMOS senzorem (UV LEDka?)...hm, to je na bližší zkoumání a konspirační teorii

Senzor přiblížení, vysílací dioda.

a vyhrál můj jmenovec

Jedná se buď o senzor přiblížení (aby jsi uchem nepoložil hovor) nebo snímač okolního osvětlení. Protože pracuje mimo viditelné spektrum, tak ho okem nevidíš. To co vidíš je Shannonův-Nyquistův-Kotělnikovův teorém v praxi - vlivem ostrouhání pásem snímače na druhém mobilu se z neviditelného spektra stalo viditelné - takhle zkouším třeba dálkové ovladače. Se senzorem si nelam hlavu - má spotřebu někde mezi mikro až miliWatty - daleko více energie ušetříš menším počtem živých dlaždič v nabídce Start.

nokie sou sragory, odchazeji

A polykáš stejně tak rychle, jako stíháš spamovat fórum kravinama? Že bych se zastavil a vyzkoušel tvoje hluboké hrdlo.