» Poradna » Programy

Nevidím PC v místa v síti

Ahoj po přeinstalaci počítače nevidím žádné počítače v síti:

Jde mi o to, že si potřebuji stáhnout uričtá data z jednoho počítače do druhého. mám nasdílená data, ale když si ho chci v jednom počítači otevřít tak nevidím vzdálený počítač:

První počítač je ve skupině: Workgroup
Druhý počítač je v doméně: FIRMA
Když dám Místa v síti, tak se mi nezobrazí celá síť microsoft a dále se mi nezobrazí nic... Dříve to tak bylo, možná jsem něco někde nazaklikl nebo neudělal.

poraďte prosím, kdo ví.

Firewally mám vypnuté na obou PC.

Odpovědi na otázku

Myslíš, že tady má někdo věštící kouli a ta mu ukáže verzi OS, kterou nám tajíš?

ahoj OS je windows XP profesional, service pack 3

Začni tímto: http://www.domacisite.cz/informace/sdileni-dat-tis... ...

A jak máš ty počítače propojené? Vždy je NUTNÉ dodat co nejvíce informací!

počítače mám připojené k jednomu routeru, bohužel jeden počítač je mimo doménu, tzn. ve skupině ostatní počítače (5 pc) jsou v doméně. Nelze mi se podívat ze skupiny na doménu.

Z počítače který je v doméně tak tam skupinu vidím i ten počítač ale obráceně to nejde. A nevím proč...

Četls ten návod vůbec? Doporučuji 1. větu z bodu 4.

Spise nechapu, proc cpat 5 pocitacu do domeny ?

Rozdelenie do skupin je len logicke rozdelenie protokolu SMB. Nastavenie roznych skupin je mozne a bezne sa pouziva pri vacsej infrastrukture. Ak su na to vhodne nastavene opravnenia, tak je mozne vyuzivat zdielane prostriedky pocitacov aj v inych skupinach.
Ak sa z nejakeho dovodu nezobrazuju okolne pocitace, mozna pricina je v nespravne fungujucich sluzbach, alebo treba chvilu pockat... (nieco viac ako 10min). Medzi tym sa nedoporucuje vypinat (alebo odhlasovat) na sieti ziadny pocitac v koliznej domene.
V pripade, ze pouzivate domenu, tak ju treba na tom preinstalovanom pocitaci nastavit, inak sa nebudes moc pripojit k zdielanym prostriedkom. Zobrazenie (browsing) okolitych pocitacov ale musi fungovat aj bez nastavenia domeny.