Nevidím na trhu opravdu jednoduchý notebook

Chtěl bych si koupit opravdu jednoduchý NB: 256M RAM, 20G HD, jednoduchá grafická karta, pomalý procesor, display s pomalou odezvou. Jen trochu slušnější výdrž. Nový notebook takový nemohu najít (jen mraky použitých či repasovaných, ale žádné zázračně nízké ceny), i když si myslím, že by o něj zájem mělo dost lidí, kteří zatím kupují repase, ale dali by přednost zbrusu novému, byť trochu dražšímu. Nebo je něco takového na trhu?

Odpovědi na otázku

No nevím ale když koupíš repasovaný notebook a a píšeš, že musí mít výdrž tak musíš koupit i nový zdroj. Tím se dostaneš na cenu nového levného, což je někde kolem 11000Kč.

Kde se dá koupit nový za 11 000? To by stačilo.

11000ceskych mas 14000slovenskych

To se nediv. Jde o to, že náklady na dopravu, servis a podobně jsou téměř stejné jako u dražších modelů, kde je vyšší zisk. Navíc by superlevné modely blokovaly kapacity. Proto výrobci a prodejci tyhle levné modely průběžně stahují z nabídky a nahrazují výkonějšími a dražšími. Pokud jsou zákazníci ochotni platit vyšší cenu, nikdo jim nic superlevného nenabídne, stačí se podívat na stále rostoucí prodeje notebooků na světě. Proto taky moc nejede ten "slavný" projekt "notebook za 100USD". Proč by si měli trhat nervy se superlevným strojkem, když se docela dobře prodávají mnohem dražší, které jim umožní udělat na jeden prodaný kus mnohem větší zisk?