» Poradna » Ostatní

Neuznaná záruka

Dobrý den, mám pracovní tablet - lenovo MiiX 320, dostal jsem ho před 2 rokama a od začátku byl slabý signál wi-fi ale protože jsem ho využíval spíš na filmy tak jsem to neřešil. ted ke konci záruky jsem se teda odhodlal a zanesl ho na opravu. po měsíci jsem si vyzvedl tablet - wi-fi opravená ale zarazil mně text :NTB, škrábance na vrchním kovovém pouzdře NTB, jinak nejeví známky poškození. špatně funguje wifi, slabý nebo žádný signál. Jeden resp. několik konstrukčních dílů je uvolněno nebo odděleno (anténní část). Bylo provedeno nové nastavení přístroje. Test Winstress byl vykonán bez chyb. Rádi bychom Vás informovali, že oprava, kterou jsme provedli, se nepovažuje za platnou záruční opravu. Povaha opravy se nepovažuje za validní záruční případ, který by byl krytý záručními podmínkami společnosti Lenovo. Zařízení pracuje podle specifikace. Tablet mi nikdy nespadl a proto že jsem ho ani moc nepoužíval tak je jako nový. chápu že se uvnitř může něco uvolnit. Ale nechápu proč ikdyž ho bezplatně opravili proč je tam ta formulka že se nejedná o záruku ? setkal jste se stím někdo ? co tím prodejce resp servis sleduje ?

Odpovědi na otázku

Funguje ti to? Pokud ano, nemáš co řešit.Podle popisu tam bylo jen něco uvolněno, nemuseli nic měnit, nic opravovat, jen tam něco dotáhli, zacvakli a hotovo.

Prodejce se chrání před častými vyčuránky, kteří těsně před koncem dvouleté záruky udělají 3 reklamace a nechají si vrátit plnou částku, kterou za přístroj zaplatili před dvěma lety a koupí si za to nový model. Neříkám, že je to tvůj případ, ale ty pokusy jsou velmi časté, takže prodejci/servis je obzvláště opatrný, pokud si někdo najednou vzpomene na reklamaci těsně před koncem záruky. A mimochodem, v zákoně je uvedeno, že reklamaci zjištěné vady máš uplatnit co nejdříve bez zbytečného prodlení, ne že o závadě víš, ale nechce se ti to celé dva roky řešit.

Jinak tu formulku tam napsali proto, aby se to nepočítalo mezi uznané reklamace, protože kdybys chtěl vrátit peníze, musíš mít uznané tři reklamace.

Takze Lenovo a jejich servis = vycuranci?

Ne, proč vyčuránci? Pokud tam bylo něco vypadaného, tak to asi nevypadlo samo. Takže oni byli hodní, že ti to zacvakli zpátky, ale nnapsali tam, že to nebyla záruční oprava, abys s tím nemohl operovat kdybys byl vyčuránek ty a chtěl si nechat vrátit peníze. Každopádně ti to opravili, nic jsi neplatil, tak nevím co řešíš. Pokud nejsi vyčuránek, co chce vrátit prachy, tak ti to může být jedno

Takže jsou to vyčůranci. V tabletu se nemá co uvolnit, šroubky jseo jištěne lepidlem, některé komponenty lepeny oboustranou páskou. Víc se k tomu nemá cenu vyjadřovat.

jo..šroubkyjsou jištěný tím lepidlem a přesto jsou notebooky který mají po 2 letech hodně šroubů povolenejch a některý dokonce vypadnou (aniž by se v tom kdokoliv vrtal).Takže se to stát klidně může, zvlášť u zařízení se kterým se často manipuluje.

Ne, vyčuránci jsou ti, co se snaží reklamovat na poslední chvíli, aby si nechali po dvou letech používání vrátit peníze. Jak už jsem psal, povinností spotřebitele je potřeba reklamovat závadu bez zbytečného prodlení, takže to byla tvoje hloupost, že jsi to nechal na poslední chvíli. Prodejce se potom už jen chrání. Buď rád, taky ti to mohli vrátit neopravené Ale vážně nechápu, o co ti jde. Pokud jsi chcěl mít opravený přístroj, tak ho máš opravený a může ti být jedno, co ti tam napsali.

Pokud neco vypadlo a nebylo to tim, ze to vytahl uzivatel, tak je to zavada jako kazda jina. Da se na to pohlizet i tak, ze je to vada konstrukcni a bude to vypadavat z principu konsrukce stale, nebo je to chyba vyroby a tolerance konektoru a vypadavat to muze take stale dokola. Ale jako reklamace to nebylo uznano a uzivatel tedy v takovem pripade osrouha, kdyby se to opakovalo. Takze z meho pohledu vycuranci.

To je jako reklamovat boty protoze se ti vytahla tkanicka..

Uživatel je povinen závadu reklamovat bez zbytečného prodlení, ne po dvou letech těsně před koncem záruky.

podle mínusů je těch vyčůránků kolem 50%.. Čistě náhodou tolik lidí volilo Zemana, tolik lidí by souhlasilo s vystoupením z EU.... Nechci tím nic naznačit jen to knstatuju.

Nevieme, či ten tablet kupoval ako fyzická osoba, alebo ako podnikateľ.Neviem, ako je to v českých ákonoch definované (a nechce sa mi hľadať), ale na SK platí 2 ročná záruka, pokiaľ to kupuje FO. Ale len 1 rok, ak to kupuje PO, podnikateľ.Takže podľa textu - "mám pracovní tablet " usudzujem, že ten tablet sa kúpil pre súkromné účely, ale je kupovaný firmou - a potom by mohlo byť to, že záruke je len 1 rok.Pretože ak kupuje obyčajný kupujúci FO - kupuje podľa Občianskeho zákonníka, ale podnikateľ, firma kupuje podľa Obchodného zákonníka. A to je OBROVSKÝ rozdiel.