» Poradna » Počítačové sítě

Neustaly restart modemu

Dobry den, mam proble ze sa mi kazdy den neustale restartuje modem. Pripojenie je Chello Fiberpower 60Mb, modem je myslim Motorola takato www.motorola.com ...
Mam napojene 3 PC domace cez 1000mb Switch Tenda.
Problem je ze kazdy den sa modem restartne cca tak 3-4 krat. Pri prezerani stranok akoby zrazu zamrzol internet stym ze modem stale blika a ako keby sa stranka natahovala stale ale asi po 30 sekundach modem cely zhasne a restartne sa. Nasledne po nabehnuti modemu musim vytiahnut sietovy kabel z PC a opat ho pripojit naspat inak to nejde.

Odpovědi na otázku

S tim spise na chello at vymeni modem.

To je uz druhy modem :D Ked mi dali tu motorolu tyzden bol pokoj a opat to zacalo ze raz za 3 dni a teraz uz 3-4x denne :D Velice pohodlne pri online hrani hier :(

Možno to ten modem nezvláda alebo je niečo za modemom vadné a preto sa reštartuje. Skús všetko poodpájať a zapojiť len modem s 1 PC a postupne pripájaj ostatné. Ináč k tej výmene modemu.Ja som tiež kôli reštartom menil modem u UPC, dali mi v krabici "nový" a až doma som zistil že bol už použitý a nefunkčný.

-reklamace na straně poskytovatele připojení. Pokud jste si koupili vlastní tak , tam kde byl koupenej. Pokud je váš a po záruce , pronajměte si nový.