» Poradna » Mobily

Neustálý přenos dat OS Android

Zdravím všechny zkušené,mám problém s datama, mám LG Optimus L5 II - zřídil jsem si mobilní internet a teď to co řeším: OS Android přenáší data na pozadí i když jsem všechny aktualizace, synchronizace vypnul. Prošel jsem všechny aplikace, nastavení atd. - vše jsem zakázal atd. V položce mobilní data, kde se zobrazuje jednotlivé programy a přenesená data je to položka OS Android, bohužel u této nejde nastavit omezení dat na pozadí. Program 3G watchdog ukazuje OS services. Zkusil jsem si firewall Mobiwoll a ten ukazuje Android system 1000 a Služby Google play 10013.Ještě poznámka, přenos dat není kdovíjaký (1-2MB denně) ale při balíčku 250MB každý dobrý.Dotazy jsou tedy následující:Dá se omezit přenos OS android jinak než přes firewall?Čím je přenos způsoben?Jako alternativa - je používání firewallu obecně bezpečné? (konkrétně Mobiwoll)?Předem díky za odpověď.Jirka

Odpovědi na otázku

Poněkud zmatená otázka, ale stačí vypnout mobilní data, resp. si je zapnout jen tehdy, když je potřebuji. P.S. 250MB je pro mě spotřeba tak na dva až tři dny. FUP mám 10GB/měsíc, přesto si data (hlavně na noc) vypínám, nepotřebuji je.

Nejen vypnout, hlavne nastavit, aby si je aplikace nemohly automaticky zapnout.

Nestačí, že ses ptal na androidfóru?