» Poradna » Mobily

Neustále se měnící MAC adresa u iPhone SE 2020

Dobrý den, Můžete mi prosím poradit proč se mi na iPhone SE 2020 neustále mění MAC adresa u WiFi? Na routeru je zapnutý MAC filtr a já se věčně nemůžu připojit. Děkuji

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 113.0.0.0

Dobrý den,průběžná změna MAC adresy Wi-Fi adaptéru je bezpečnostní opatření, které má chránit Vaše soukromí. Provozovatelé bezdrátových sítí, ke kterým se připojujete, díky tomu nemůže jednoznačně identifikovat Váš telefon, jak je to možné v případě statické MAC adresy.Bohužel, jak ostatně sám uvádíte, může toto opatření způsobovat problémy v sítích, ve kterých je přístup řízen na základě MAC adresy. Pokud se MAC adresa zařízení změní, síť takové zařízení odmítne. Funkci takzvané randomizace MAC adresy nabízejí některé telefony s operačním systémem Android, nicméně ve výchozím nastavení bývá vypnutá a uživatel ji může v případě potřeby zapnout.Na iPhonech je to obráceně - randomizace MAC adresy Wi-Fi adaptéru je ve výchozím stavu aktivní, a pokud Vám to z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete ji u konkrétní sítě vypnout. To lze provést v Nastavení-Wi-Fi. Zde zvolte příslušnou síť, klepněte na písmenko „i“ a deaktivujte přepínač Soukromá Wi-Fi adresa.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

V nastavení Wi-Fi si vypni soukromou adresu.

Pomohlo, díky.

To je "opatreni na ochranu soukromi". Mozna se to da vypnout nekde v nastaveni.

Vypnout to jde určitě, náhodná MAC adresa má smysl při připojování ve "veřejném internetu" (veřejné hotspoty). Statická pak doma.

Ano, tenhle nesmysl nastesti jde vypnout.

On to zas tak nesmysl není. Brání to sledování uživatele napříč wifi sítěmi , pokud je má stejný provozovatel.Mě o sobně je to sice jedno, nicméně spousta remcalů si to vynutila jako "ochranu soukromí". I když většinou platí, že čím větší "soukromí remcal", tím větší nýmand a tím menší zajímavost pro kohokoli, kdo by ho chtěl sledovat.

a to te tahle funkce pripoji jako za nejakej svuj NAT nebo v cem je to ochrana soukromi ?

Jablickari spatruji ochranu soukromi v tom, ze Vas nikdo nemuze krutoprisne sledovat podle vyskytu konkretni MAC. Je to samozrejme naprosta kikotina, ale oni maji dojem, ze je to fajn napad (a technicke souvislosti neresi, nechaji uzivatele, aby se s tim popral)..

PS: Doted jsem se domnival, ze jsou aspon natolik pricetni, aby tuhle "zcela nezbytnou bezva funkci" nechali ve vychozim stavu vypnutou.

Víte, že náhodnou MAC adresu pro připojení používá ve výchozím nastavení také android?

Nevim. Naopak vim o tom, ze ve vychozim stavu je tato funkce vypnuta.Chovani mych zarizeni / zarizeni v mych wifi sitich tomu odpovida.

Oprava: Mate bohuzel pravdu. Vyse uvedene platilo az do Androidu 11.Pokusim se zapatrat po tom, proc zminena zarizeni a site predstiraji opak. :o)

Mám tel s Androidom 6 a nikdy mi MAC adresu nemenil. Inak by sa ani na moju wifi nepripojil.

To souhlasi.Pridali to tusim ve verzi 9 a dlouho to bylo velmi rozumne ve vychozim stavu vypnute. Od verze 11 to v defaultu zapnuli.

Ta adresa je randomizovana, ale v tom smyslu, ze se vygeneruje pro dane AP pri prvnim pripojeni a pak uz se nemeni. Neni to tak, ze by se menila neustale.

Mám 2 routre a na 1 z nich mám MAC filter. Poco X3 sa na neho pripojí od začiatku a neviem o tom, že by som „prispôsobenú MAC adresu” vypínal. Avšak teraz som si všimol, že keď je tel pripojený na router, ktorý nepoužíva MAC filter, je prispôsobená MAC adresa zapnutá (overené 2×). Telefón pozná ako sa má nastaviť?

jo to se tyka MAC adresy.. sem si to blbe precet. Jo pak je to jasny. Uz sem pri patku vyrizenej Tak nejaky jako soukromi to je.. u sluzeb ktery se ridej podle MAC no

nechápu co s tím má společného "jabko", změna MAC byla vynucena virtualizací takže výrobci HW (bez ohledu na OS) začali dělat MAC s možností změny, toho se chytil marketing a jakási potřeba "bezpečnosti" a udělali z této možnosti "feature", zda je nebo není k ničemu je na každém z nás ale umí to v podstatě jakýkoli o. systém a kde to přišlo poprvé, to netuším

Hod se do klidu, uz to maji i Android telefony ??

Pardon, bez vykricniku ??

Tedy otazniku… z mobu to takto interpretuje mekajici smajlik. Zajimave

P.s. Moznost editace prispevku, alespon po nejakou omezenou dobu pro pripad preklepu by byla docela fajn.

Požiadaj o admina a budeš mať možnosť aj editovať.

A pak existuji i taci, kteri si mysli, ze v roce 2023 je "ochrana" site pomoci MAC filtrace k necemu dobra...

s tím souhlasím, zkušenost s realme...

jsem se sekl, patří to pod tento názor" Jirka Vejražka26. 05. 2023 14:01 | Microsoft Windows 10 Firefox 113.0To je "opatreni na ochranu soukromi". Mozna se to da vypnout nekde v nastaveni."

Triviální řešení ... jdi na svém iPhonu do nastavení wifi, klikni na to své wifi připojení, a tam ve volbách "odškrtni" (tj. nesmí být povoleno) volbu "Soukromá Wi-Fi adresa". Tím docílíš toho, že se Ti nebude MAC adresa měnit a můžeš ji mít nastavenou v routeru na MACovém filtru.

Je to "bezpečnostní" fíčura, aby Tě nemonitorovali tak snadno. Mohli by to udělat i pro blutu. Jedná se to vysílání mac wifiny v mobilu. To si ty obchody, třeba v nákupním centru, podle času "spárují" s tváří před kamerou ve výkladu. Vzhledem k počtu wifin, oni mají de fakto záznam trasy po obchodě či obchodním centru. S mešem to mají s přesností na metry, a to docela stačí. Pak tu dvojici spárují s platbou kartou v nějakém butiku a Tvé soukromí skončilo ještě hůř než v ekosystému applu nebo gůglu. Proto se střídají ty mac. Mohli by to vymyslet i pro blutu, bo ty sluchátka z uší už sundává v obchodech málokdo.Na tom eplu máš uložené wifi sítě. Vezmu jen příklad domova. Seš přihlášená k domácí wifině. Naprovo od názvu domácí wifiny je v řádku modré kolečko s "i". ťapneš na to a třetí přepínač od svrchu "Soukromá Wi-Fi adresa" odzeleníš. Kuličku do leva. Na této wifině se už bude přihlašovat jen továrním macem. A v obchodech budeš přitom svítit pokaždé nějakým jiným, jak doposud. Ale doma pro Vaši wifinu už jen tím jedním.

Nezlob se, ale ze cteni tohoto prispevku boli oci. "blutu", "epl", "do leva", "macem". To se neda cist :(

Moc koukáš na filmy a seriály.

v nastaveni WIFI na IP vyber pripojeni ke svemu WI-FI routeru a odskrtni "Soukroma wi-fi adresa"

UPS ono je tu uz par desitek odpovedi je me tam zive na*ralo tolik reklam ze jsem na obrazovce nevidel zadne odpovedi a myslel jsem ze odpovidam prvni...

Myslím že stačí jít do nastavení Wi-Fi, kliknout na tu tvojí ke které jsi připojená a dělá ti ten problém a vypnout soukromá wifi adresa

Na iphonu si vypni funkci “soukroma wifi adresa” to najdes v nastaveni - wifi - konkretni wifi ke ktere jsi pripojena

Kup si pořádný telefon ... a to není ani trol ale prostě tisíce lidí řeší problém neustále s výpadky na WiFi s iphonem, buď to neumí vyšší kanál nebo to dropuje neustále připojení nebo to má mizerný dosah... prostě apple tu WiFi ne-u-mí -.-

Spis bych videl problem v tom jake kramy pouziva vetsina lidi jako "domaci wifi routery"

To je ovšem hrozná kravina... A kromě toho, nepíše se "to není troll", ale když už, tak "to není trolling".

Kup si poriadny rozum, tento co si kupil na vyplnenie prazdnej lebecnej dutiny, je na kokot.

Dobrý deň Zuzana. Nastavenia - WIFI - Pripojte sa na vašu Wifi sieť (v tomto okne) - po pripojení k vašej Wifi stlačte ikonku "i" v krúžku a následne "Privátna Wi-Fi adresa" treba checkbox vypnúť

Ahoj, mas nastavene resp. zatrzene pole soukroma WiFi adresa (nastaveni je v detailu u konkretni wifi site)

Proč tu všichni radí změnu nastavení na tom telefonu? To je podle mě dobrá fíčura, a to jsem odpůrce Applu. Spíš ať si vypne ten filtr na routeru. K čemu ho tam vůbec má?

Hadam, ze Nastaveni - WiFi - <vyber wifi sit> - Soukroma Wi-Fi adresa