» Poradna » Notebooky

Neustale rostouci teplota graficke karty

Dobrý den předem se omlouvám netušil jsem ani že já sem budu psát jde o to že mám kartu gtx1070 notebooku. A najednou při spuštění začala stoupat po vstupní víš a výš a výš dokud to nevypnul počítač z důvody ochrany. Jediné co pomohlo bylo odinstalování ovladačů a nechat jenom základní. Když nemá NVIDIA driver jenom základní ovladač grafické karty Tak neběží nevíte prosím Co to může způsobovat jestli nějaké špatné nastavení nebo vir nebo tak nikdy jsem tohle ještě nezažil děkuji moc Roman

Odpovědi na otázku

Dej si ntb na diagnostiku do servisu.

Well jestli neklesá teplota, zřejmě nefunguje chlazení...

Kolko kalorii si spotreboval, kym si napisal tu hatlaninu?

Pokud nechceš nikomu nic radit a jen shazovat a vysmívat se, tak jsi ještě 2x větší borok než on

Napadá mě, že bez nvidia driverů běží potom jen integrovaná grafika v procesoru. Jestli se vám ale nvidia takhle přehřívá, tipoval bych, že nefunguje správně chlazení. To nevyřešíte jinak, než ten notebook otevřít a prohlédnout, co je tam špatně. A pak samozřejmě opravit.

Nešlo by ten dotaz napsat ještě jednou a pořádně česky? Nebo třeba anglicky, to je jedno. Ale hlavně s tečkami oddělujícími jednotlivé věty a tak. Třeba tuhle větu jsem četl asi 10x a prostě to nechápu:"Když nemá NVIDIA driver jenom základní ovladač grafické karty Tak neběží ... "

nVidia driver je nVidia driver. Ten základní, tím myslí ten “obecný ovladač od MS”.. nevím přesně jak to nazývají

Prepac, nevedel som, ze ty si nejake medium a hned vies, kto na co mysli.

Už si ho představuji jako delfskou kněžku! Jenom abych tím nenaštval Dia.

Přesně tak akorát někdo je míň inteligentní, někdo víc inteligentni kterej to nemusi cist 10x ;) psal jsem to hlasem, ale jsem rad ze tu nejsou jen kkti :) jinak diky kluci zkusim diagnostiku a napisu ;)

Pokud je u tebe notebook to samé jako u ostatních, tak to v pondělí vezmi do servisu na diagnostiku. Pokud za notebook považuješ desktop, platí to samé.

Asi budu za kokota, ale já si pořád myslím, že pokud se chce, aby někdo obětoval čas na smysluplnou a srozumitelnou odpověď, tak v první řadě, by měl tazatel obětovat čas a úsilí na sepsání srozumitelného a alespoň nějakou gramatiku obsahujícího dotazu.

A Bonde co kdyz bych rekl ze jsem cizinec a ucim se tezky jazyk pak by jsi to inteligentne pochopil ? Nechci se hadat ;) jen se ptam

Kdybych byl cizinec, podal bych si dotaz na technický server, kde hovoří řečí, kterou ovládám (je jich na světě kupodivu celkem dost), už jenom kvůli technickým detailům a výrazům, a neimprovizoval bych jako negramota u cizinců, kterým nerozumím. Stačí taková odpověď? Nicméně předpokládám, že jsi spíš cizinec, který neumí ani česky, ani nijak jinak.

Trochu může pomoci zapnout VSYNC. V případě hodně jednoduché scény, jako je třeba nějaké menu, může grafika úplně zbytečně jet třeba na 1000 fps a úplně zbytečně se zahřívá, místo toho, aby si v při zobrazení menu trochu oddychla.

Díky Jendo bylo to tak ;)

Pokud tohle pomohlo, pak ma ten laptop zasadni problem s chlazenim. Bud je treba vycistit, nebo je to proste kram nevhodny na hry.

Diky Mio ;) delal to V-Sync daval jsem tam pastu grizliho. Ale stejně i tak přesto že ten V-Sync od rady od nistra pomohl tak jak pises to ma prave jasne apojitost kdyz pustim navic u herniho pc, min narocnou hru. Tak se prehreje vypne. Nez mrknu na chlazeni znovu ocistim atd nevis prosim ldybych ti poslal typ notebook zda by jsi nasel kam dat thernopady? Io nejdou precist nazev abych odbodil z darasheetu zda se naji chladit :(

Kam jsi dával jakou pastu? Nezapomněl jsi nám náhodou sdělit něco podstatného?

A mě zas přijde, že důležitější je pomoci. A když sem někdo zabrouzdá k čemu, mu bude číst 20 postů k ničemu? Co má co společného s otázkou odpověd, typu bla bla bla čeština? To tu jen zaděláváte místo a dáváte najevo že neumí te ani přečíst bez diakritiky atd nic (sorry spíš se shazujete vy) čistá psychologie nic víc... Jinak moc děkuji za pomoc Všem a Jendovy za vyřešení ;) díky moc PS: mohu poprosit správce o promazání těch zbytečných ničemu nepomáhajících postu prosím pro další

Pokud se chceš s kýmkoli domluvit česky, tak se musíš taky česky zeptat. To nemá s psychologií naprosto nic společného, jde o čistě elementární slušnost k lidem, kteří se ti ZADARMO a ve svém volném čase snaží poradit. Pokud se ti to nelíbí seber svůj výplod a zajdi s ním se stejnou arogancí jako zde do servisu, uvidíš jakým fofrem budeš za dveřmi. A jen mimochodem, řeč nebyla o diakritice, ale o interpunkci. Ovšem rozdíl těchto pojmů je zcela zjevně mimo možnosti tvého chápání.

Prosin te cim jsi tu pomohl? Az to bude nekdo cist? Tohle neni debata o ČR. Jsou tu proste borci co dokážou divy jako třeba mistr co na to prisel, jeste jedno diky za V-sync ;) (a precetl to jeho inteligence mu nebranila pri precteni domyslet ai inteligentne co tam je. Bohuzel podprumerne inteligentni toto jedinci tvého druhu vůbec si s tímhle neporadí a neumi tak se na něčem takovým zviditelní. I když je to naprosto zbytečný komentář který už v názvu kde jde o chlazení má pomoci Jak jako čeština na chlazení? jako že by to mělo být česky a podobně a pak tu jsou jako ty Ktery maji proste tohle mají a jednají kompulzivně lepší by bylo kdyby to zůstal obsedantní. Jenže s tím nikdo nic neuděláme protože jste tak hloupý že prostě by si ani nedokážete se svou inteligencí třeba přijít na to že jsem cizinec a neumím tak dobře česky že????? Jenže je to prostě vaše IQ nebere To je ten problém vy jste jenom na učení máte znalosti ale ten kluk co mi pomohl a ty kluci co to přečtou tak nepotřebuji znát a není češtinu ale jejich IQ natolik vysoké že i když to čtou tak jim to automaticky v hlavě spíná a rozumí bohužel ani nevím proč ti to píšu když to nedokážeš pochopit Nebo si myslíš že každý cizinec a je tady půl roku bude umět gramatiku slovosled diakritiku a všechno ti těžký češtiny? Asi ne že ležíš natolik chytrý abys třeba přišel na to že to píše cizinec...

Jediný zbytečný výplod je tenhle tvůj.

Nějakým IQ bych se v tvém případě opravdu neoháněl. Je zajímavé, že kadý kdo tu mrví češtinu je dislektik nebo cizinec a všichni okolo jsou blbci. A v jedné televizní scénce kdysi padla taková průpovídka: "Nepoužívejte cizích termitů, pokud je suterénně neovládáte. Je to rizoto." Při své pronikavé inteligenci si to do své mateřštiny určitě dokážeš přeložit.

A ty si prostě neodpustíš sem něco napsat i když je to bezcená informace k tématu...

Diky Jenda, vyřešeno nastavením V- Sync ;) (pro ostatni kdyz by nasli tento topic, aby jim to pomohlo jako me) mohu se zeptat zda se zabivas prosim vice grafickym odvětvím? Kdyz tak prosim muze mi napsat, do emailu ? Mel bych pro tebe hodne lukrativni prac. Nabidku lidi jako ty se těžko shani ver mi, vetsina je jen nekdo co si na neco hraje, jako ty co pisou neco co vubec se netýká problemu. Dokazi pracovat jen z vedomostma, ale jako ty pracujes z vedomosti a asvou inteligenci tech noc neni. Oni bohuzel jak je neco jinak nez jsou naučený z ceskeho jazyka tqk jsou v haji nevi ai rady potrebuji se ukazat. Ale rekneme si pravdu kdyz to pripodobnim zeptam se zda maji v kramu jeste nějaký salam a ty hovada tu ti na to odpoví ne pecivo už není... Proto sháním lidi jako ty ale lidi neberu vse so jedhoho pytle. Noc dekuju tem co mi radily ;) a tem ostatnim proste nema cenu se zabovat kde neni nozek tam se neda komunikovat

Tím nastavením V-Sync to ale není trvalý řešení, je to spíš hodně dočasný řešení. Jestliže se grafika přehřívá až do takové fáze, že se vypne notebook, tak je problém s chlazením a ten se musí vyřešit. V-sync ti jen sníží požadavky na grafiku a tak karta nejede na plno a proto se nepřehřeje, ale to neznamená, že to funguje. Ten notebook se nesmí vypínat za žádných okolností sám od sebe. Takže to vem do servisu na opravu chlazení, nebo se do toho pusť sám na vlastní nebezpečí, pokud si troufneš, ale ŘEŠ TO! Jinak tu grafiku můžeš zachvilku oddělat úplně.

Vypnuti V-Sync je asi stejne "reseni", jako kdyz po vymene automobilovych kol za zimni zacne pri rychlosti nad 50km/hod vibrovat kolo a ja to budu "resit" jezdenim do 30km/hod, misto abych srouby na kole dotahl (a zabranil tak jeho naslednemu upadnuti s vaznymi nasledky).

Souhlas, ale nemám výbavu servisu a potřeboval jsem diagnostikovat. Aniž by se vypl ;) Takže ten V-Synchronizace to vyřešila, byl zjištěn problém tak už jsem ho otevřel vyměnil, pastu, thermal pady, přitom to byla neviditelná vlasová trhlinka na pacce co tlačí chlazení na procák

"přitom to byla neviditelná vlasová trhlinka na pacce co tlačí chlazení na procák"Ona je v ntbuku nějaká páčka která tlačí chlazení na cpu?

Jasný to chápu ;) jen jsem si c htěl udělat aspon diagnostiku tak nakonec problém byl zlomená packa přitlačující chlazení ;) Ale díky moc ty jedinej a jen pár dalších tu dokázali pomoci. Zbytek si tu žvatlá kraviny zbytečný... Ještě jednou díkec mistře ;)