Neustálé padání PC

Mam problem s PC.
Pridal jsem do něj 1GB pamet pro zvýšení výkonu (namísto původní 256ky). Kdyz jsem paměť přidal, pc nechtěl spolupracovat s bývalou 256kou. Tak jsem tu 256ku vydelal a mam tam pouze tu 1GB.
Horsi na tom ale je, ze sem tam to jede bez problému, i rychlost počítače je vyšší, ale někdy třeba když jsem na youtube.com tak PC prostě spadne - restartuje se. Predtim vymenou paměti to vubec nedelalo.
Typ stare 256ky je: DDR 256MB PC3200 DIMM ( GR400D64L3/256)
typ nove 1GB je: DDR 1GB PC3200 DIMM ( GR400D64L3/1G)

se starou pamětí počítač nikdy nespadl. Kdyz jsem chtěl z PC vyhodit tu novou 1GB a vrátit tam tu 256ku tak PC začal vždycky pípat a nerozběhl se.

Poraďte prosím, co si o tom myslite, co byste mi doporučili.
Děkuji

Odpovědi na otázku

stiahni si program memtest+, vytvor si bootovaciu disketu, CD alebo flashku (čo ti je jednodušie), nabootuj z takto pripraveného médiá a nechaj prebehnúť kompletný test kontroly RAM (aj tri krát po sebe). Pravdepodobne bude chyba vo vadnom module.
Pokiaľ sa závada neprejaví, skús aktualizovať BIOS na novšiu verziu.

skontroluj nastavenie RAM v biose a samozrejme uz spominany test, ale osobne som sa so zlou RAM este ani nestretol, jedine s nekomatibilitou s doskou

a ja som sa zas nikdy nestretol s nekomatibilitou s doskou

tak cim by to mohlo teda být?
Nazory se nějak rozkolelují...

Mam zkusit memtest?
A proc deska nechce vzit puvodni pamět?

a) je po ní -výboj stačí se např dotknout kontaktů
b) špatný dotyk ve slotu-zkus do druhého

kazdy vyrobok v IT ma zoznam kompatibility, takze ak mas dve neznackove komponenty je sanca ze spolu nejdu, ak je aspon jeden z nich znackovy skoro na 100% nemas problem, lebo neznackovy vyrobcovia svoje vyrobky prosposobuju tvojmu

nemuze byt neco v biosu spatne nastaveny?

Zkontroluj si na webu výrobce pamětí, jaké máš nastavit paměti napětí.

Třeba jí standartní 2,5 V nestačí a potřebuje třeba 2,7V.

Tak to v BIOSu nastav.

v datasheetu paměti je psaná podporovaná voltáž 2.6V
myslíte že to pomůže? Neni problem třeba někde v biosu, že to deska nechce brát?
On se ten kompl možná kdysi dávno přetaktovával... možná

data sheet: www.goodram.com ...