» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neustále obnovování Nvidia nastavení

Má někdo podobný problém a to, že po instalaci Creators update Nvidia nastavení často po startu počítače je ve výchozím nastavení, nebo Nvidia volby vůbec nenajedou? Ovladače nejnovější, čistý reinstall. Podařilo se to někomu vyřešit?

Odpovědi na otázku

To je tym ze to este nemas celkom nainstalovane. Zvykne to takto byt.Nechaj pocitac neikolko hodin pripojeny na net na volno. restartuj (retsratuj nevypinaj), zas nechaj potom vypni a zase restratuj. Ono si to za 1 az 2 dni sadne.

Aj ja by som dal minusko.

Kůkni na index spolehlivosti, jestli tam nemáš nějaký problém s něčím od nvidie. Mně se obnovuje docela často nvdisplay.container.exe a včera mi to způsobilo i "nestabilitu" windows, když jsem se díval na firefoxu na nějaké video a musel jsem vypnout na chvíli firefox. Netuším co v tom má prsty, ale nějak zvlášť mi to nevadí, krom toho jednoho nuceného zhození firefoxu zatím žádný viditelný problém nemám. Na to, že mám 7 let starý pc, který jede denně tak 60 % času, je to ok, jo a nvidii mám gt430 a ovladače nejnovější.Jo a nevíte někdo jak dostat index spolehlivosti ve windows aspoň nad 2? Nevím jak ty, já nic neřeším. Já už rači nic neřeším. Včera jsem řešil asociaci ve windows 10 a nechápu jak to nastavit, aby to správně fungovalo jako myslím třeba v instalačce (registry, OEMDefaultAssociations.xml, DefaultAppAssociations v dism) (bez odchytnutí nainstalovaného win). Takže na to hážu bobek a asociaci prostě jen zresetuju a po instalaci nastavuju ručně.

Má nějaký vliv nainstalování a nastavení Nvidia Inspector?http://www.majorgeeks.com/files/details/nvidia_insp...

A jako jaký vliv by jako tato informační utilitka měla mít?

Díváš se špatně. Ona umí přepisovat kompletní nastavení (používám ji na fixnutí fps a zamezení tearingu)

Tak jako já se díval zběžně a netuším co je to za utilitku a netuším k čemu je.A ani netuším co to je to tvé fixnutí fps a zamezení tearingu, takže tu utilitku ani zkoušet nebudu, aby nahodou má milovaná gt 430 úplně nezkolabovala. Jediné, co jsem potřeboval fixnout na mé gt 430 bylo fixnutí otáček ventilátoru, defaultních min. 60% bylo fakt hodně a na min. 30% jsem si to fixnul přímo ve firmware. A jinak fixovat nic nepotřebuju, nejspíš jen je ji potřeba pořádně oprášit a možná maj problém ve firefoxu, ve windows 10 nebo v ovladači nvidie, že byl problém s tím nvidia containerem exe. Win 10 mám čistou instalaci týden a ovladač mám instalovaný přes správce zařízení, to by snad vadit nemělo.A stejně je mi to jedno, ať si klidně ten nvidia container crashuje, mně to neva a na index spolehlivosti nehraju Dneska mi spadnul jen dvakrát vmware (chybující modul ucrtbase.dll), netuším proč. Je možné, že v tom má prsty hdd, už má skoro 20000 hodin, má tam třeba "Reported Uncorrectable Errors" 122, což nevím jestli je úplně OK, no každopádně furt hdd funguje a mrtvej není. Ale asi můj další hdd bude nějakej serverovej, když je ty chudáky hdd tak vytěžuju.

Jo ten poslední odstavec jsem psal proto, že jsem se dneškem spokojený a možná se brzy dostanu nad hodnotu 2 indexu spolehlivosti

To je nějaké divné, vyrobil jsem si 10 kritických událostí:http://i.imgur.com/VbHpUJF.pnga index spolehlivosti mi nechce klesnout. Jo ještě dodám, že těch 7 je chtěných a ty tři na konci se udalali sami PSPad je asi schopný shodit celý windows Jo jinak PSPad je verze 5.0.0 (182) nakopírovaná do program files. Crash docílím tak, že otevřu velký soubor (20 MB) a dám v něm něco vyhledat = zacrashuje, poté potvrdím OK, dole se pokusím v liště jej zavřít což nejde a pak jej shodím přes správce úloh.Neeee... něco se mi tu přestává líbit

Jo a ještě poznámka, ty tři poslední chyby se vytvořili při chtěném restartování po těch 7 pspadech, bo jsem si myslel, že mi klesne index spolehlivosti po restartu a nestalo se ani po restartu

Fakt netuším co jsem tomu windows 10 mohl udělat:http://i.imgur.com/yjTcWt0.pngJo a jinak index spolehlivosti mi kooonečně klesnul, ale trvalo to pár minut než si klesnul http://i.imgur.com/Z1gTQ3L.png

Mně padá Outlook a ovladače od klávesnice Logitech.btw: PSPad mi padá jen při otevírání souborů z NASu, který má zaparkované disky.

To je divné, mně outlook nepadá.A ten pspad mi padá, bo chce zapisovat do složky program files:http://i.imgur.com/7edJq0c.pngHele, ten pspad je srandovní, jsem si říkal, že když jej jednou spustím s právy správce, že si ten soubor vytvoří a pak dá pokoj, jenže to jsem neměl dělat, tedy to spuštění jako správce bylo ok, ale pak následné spuštění byla hrůza, nevyskočil jeden error ale rovnou několik takže pspad se stěhuje z program files do roamingu v profilu.

Tak už vím co dělá problém a co se nelíbí windows, nvidia ovladač a taky vmware.