Neúspěšná instalace multifunkce Canon Pixma MP520

Po koupi multifunkce Canon Pixma MP520 jsem se pustil do instalace ovladačů a ve fázi, kdy už bylo třeba jen zapojit a poté zapnout multifunkci tak mi akorát vyskočila bublina, že daný USB port nedokáže rozpoznat zařízení. Mám windows XP SP2. Nevíte tedy někdo, kde by mohl být problém? Zkoušel jsem i instalovat ovladač přímo ze stránek autorizovaného výrobce, ale marně. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

V ovladačích problém není!
Vezmi USB kabel a omlať ho prodejci o hlavu... Ať ti ho vymění za kvalitní (tj. co nejkratší a co nejsilnější). Ty tenké USB šmejdy s žílami o průřezu 0,000skoronic jsou nanic!

Pávě že jsem si k tomu dokoupil 1,8m dlouhý USB kabel dvojitě stíněný a dokonce má i pozlacené konektory...tak snad tento kabel by mohl být dost kvalitní, ne ? Jedině vyzkoušet kabel jiný, i když nevím nevím.

Tak jsem tedy dnes koupil nový USB kabel, znovu nainstaloval programy z instalačního CD multifunkce, jakmile jsem pak byl během instalace vyzván na zapojení multifunkce, vše jsem zapojil, pak i zapnul a nastala jedna změna. Už se mi nezobrazuje hláška, že USB nedokáže rozpoznat zařízení, ale právě naopak. Hned se zobrazí bublina, že je nalezen nový hardware, pak že je to Pixma MP520 atd., což by bylo v pořádku. V procesu instalace se ukáže věta, že zařízení je rozpoznáno a hodí mi to klasické okno k instalaci driveru nového hardwaru. Hned byl úsměv na tváři. Tak zadám, ať si to prohledá instalační CD, ale jakmile to driver najde, tak se zobrazí okno o selhání instalace, že došlo k problému, avšak nevím k jakému. A i když jsem driver zadal instalovat manuálně, vždy se zobrazí selhání instalce. Nevíte někdo co s tím ?

Jenom chci napsat, že mám stejný problém s tímto Canon MP520. Rozmýšlím koupi kabelu. Podařilo se už vyřešit nebo pokročit dál?

Na mém stolním PC jsem nijak nepokročil, ale zkoušel jsem tuto multifunkci rozjet na jiném počítači a tam se ovladač nainstaloval bez problémů a ve šlape jak má. Takže mne napadla jedna věc. Chystám se zkusit multifunkci rozjet na testovácím HDD, kde mám čerstvě nainstalovaný winXP. Tak uvidíme.

Po zakoupení USB kabelu Belkin 0,9m (nejkratší a nejdražší) se mi podařilo dokončit standardní instalaci MP driverů do Win XP. Nevěřil jsem, že by problém byl kabel, ale je to tak. Původně jsem měl bezejmenný kabel 1,8m:
www.alfacomp.cz ...
teď
www.datart.cz ...
Teď už na MP520 tisknu, ale instalace mě stála málem zdraví. Nechápu, proč není součástí balení kvalitní kabel, když jinak než přes USB to nejde připojit.

Ještě přidávám inspirativní odkaz
www.mojevista.cz ...
Přeji hodně štěstí.

S tím kabelem je to opravdu nelogické, ale fakt je tomu tak. Já prvně při koupi tiskárny koupil kabel 1,8m docela kvalitní podle popisu a ten mi nefungoval ani na jednom PC (stolní a notebook). Tak jsem pak koupil jiný kabel 2m, ale kvalitativně stejný jako ten tvůj z alfy, co jsi na něho odkazoval. A na tom mi to na notebooku jede už tak jak má. Docela nepochopitelné.

Jinak teda k té kompatibilitě s vistami...mě už to ani nepřekvapuje, abych pravdu řekl. Koneckonců, na Vistu ani chuť nemám, bohatě si vystačím s winXP. Stejně asi nic jiného nezbývá, pokud chce člověk v klidu tisknout