Neúspěšná aktualizace bios

Dobrý den, píšu shrnutí o diskuzi o https://www.zive.cz/poradna/aktualizace-biosu... Ve zkratce mi jedna aplikace jménem "Dragon Center" od msi ukázala aktualizaci biosu. Jenže se to zvrtlo k problému potřebujicí servis, prostě jen lajk jako já udělá blbost. No abych to dokončil dal jsem to instalovat a počítač se vypnul a aktualizoval, pak sem ho vypnul protože to trvalo dlouho pak jsem ho zapnul, jenže už nenaběhl systém a ocitl jsem se v situaci že jsem nevěděl co dělat, tak jsem napsal sem. Řešil to s mnoha lidmi, došli jsme k tomu že když se v tom nevyznám nemám se v tom šťourat. Pak jsme to vyřešili možností resetu bios s cmos (doufám že jsem to nepopletl) tím že jsme se vypnul pc, vypojil zdroj a nechal chvíli ať zmizí zbytkové elektřina a potom jsem se dotknul kovovým plochým šroubovákem dvou pinů (cmos/jbat) a pak zapojil zdroj, zapnul a doufal že naskočí bios a počítač bude fungovat. Nakonec jsem měl štěstí a bios naběhl a počítat už funguje, děkuji moc lidem kteří mi pomohli.

Odpovědi na otázku

I když jste "lajk" (jak sám o sobě mluvíte), nakonec všechno dobře dopadlo...To často říkám lidem - v panice, hysterii: "Nakonec, všechno dobře dopadne...".(Už jenom v hlavě si to dopovím: ...do hrobu.)

Dobrý den, z letité zkušenosti dám radu. Pokud to není nutné z hlediska nefunkčnosti CPU popř. RAM na základní desce, tak se BIOS neaktualizuje, není k tomu důvod.

Děkuji, teď už to vím

Tiez nevidim dovod aktualizovat bios pokial vsetko funguje. Ale niektory proste maju potrebu drbat do vsetkeho co funguje. Biosaci. CCleaneristi. Prepastovavaci. Rootisti telefonov. Zabudol som este na niekoho???

pokiaľ viem aké riziká prináša daný zásah tak prečo nie

Ja aktualizujem BIOS, ale najprv si prečítam, čo aktualizácia opravuje, či rozširuje.Treba pri tom postupovať podľa výrobcu, nepovedal by som, že je to niečo extra nebezpečné, skôr pri tom ľudia zmätkujú.

Ako casto lozis do biosu? Pretoze ja iba pri preinstalacii systemu. Mas nejaky specialny dovod? Nechcem rypat, vazne nie, iba ma to zaujima, co ludia kazdy den dokazu hladat v biose?

Naposledy som aktualizoval BIOS kvôli Intelu a jeho bezpečnostným chybám, to bolo už dosť dávno.

...možno BIOpotraviny

Asi to bude jako s aktualizováním ovladačů, čím novější, tím lepší. Akorát že to v tomhle případě ne vždy platí. A BIOS by měl určitě aktualizovat jen ten, kdo ví, co dělat, když se něco pokazí. Anebo počítat s tím, že může být nějakou dobu bez počítače, notebooku, než mu to v nějakém počítačovém servisu, dají zase dohromady.

Nebezpečně je aplikační software pro MS Windows od výrobců desek. Jednak kdekdo může provádět akce, které by neměl, ("Jů, update!") jednak může mít chyby, jako každé software. Nehledě na to, že vždy je možnost ve víceúlohovém os, že dojde k něčemu nečekanému, co v průběhu flashování naruší proces.

nejsi zdaleka jedinej - i já jsem neodolal pokušení a před měsícem jsem přijak přímo od DELLu aktualizaci BIOSu. Jenže na rozdíl od předešlé, kdy jsem jí stáh na flešku a poté přímo v BIOS zvolil aktualizaci z ní, tak jsem jí stáh a spustil na tvrdo (neumím si zdůvodnit proč jsem tak učinil- zřejmě už totálně zvlčilej z home-officu)... Nic se jakoby nedělo a po dokončení jiné práce jsem pc normálně vypnul. No ale ten fičák při dalším startu pc... nejdřív černo, nejde ani nouzák, restarty, natvrdo, panika, stres... při jednom natvrdo vypnutí v bedně podezřele zachrastilo, nabídlo mi to něco jako CTRL-I a na stopatnáctej pokus jsem to zachytil a proved a druhej den to najelo..... Okamžitě jsem koupil Acronis a třetí den se rozjel... Povedlo se mi pak v BIOSu vrátit jeho původní verzi. Doteď někdy po aktualizaci se mi při nabíhání pc narychlo objeví ta obrazovka s CTRL-I, ale jaksi jí neumím zastavit, abych si přečet, co to vlastně znamená... ale pc nakonec nabootuje. Takže taková covidová kratochvíle, naštěstí s dobrým koncem .....

Asi tak no