» Poradna » Programy

Neumím anglicky - firewall problém

Ahoj, používám Windows 10 Firewall Control, kde se dá nastavit veškerý datový provoz včetně provozu samotného systému Windows. Rozhraní je grafické, takže pohoda. Co mě však zarazilo, že se mi Acrobat Reader sám aktualizoval a to jsem ho měla zakázaný. Když jsem napsala na podporu, tak mě sice odpověděli, ale stejně jsem to nepochopila, jak to mysleli a princip proč to přes firewall prošlo mě uniká. Takže jestli mě někdo poradí budu ráda. Dík. The firewall just blocks the update attempts, so no updates are performed finally.But the firewall can't change the application behavior, i.e requesting the updates.So the application requests, the firewall blocks.The update behavior can be configured only from within the application.

Odpovědi na otázku

Kdyz teda neumis anglicky, coz je pro mne v roce 2018 naprosto nepochopitelne, mas moznost pouzit translate.google.com

Omlouvám se, v ČR umí anglicky všichni až na pár lidiček. Bohužel patřím mezi ně, tak sorry no..... Ale, když už si se obtěžoval sem něco napsat, tak by si mě mohl odpovědět. Jenže k té odpovědi je kromě znalosti angličtiny, také potřeba znalosti počítačů, což je asi trochu v roce 2018 problém, že?

Ono tady nejde o to, že neumíš anglicky. Jde o to, že se to nesnažíš napravit a neučíš se. A navíc neumíš použít dostupné překladače. Btw dej si pozor na své příznivce, oni jen podporují neschopnost a hloupost. A taková přece nejsi.

Asi žiješ na jiné planetě a nebo si pod slovy umět anglicky, představuješ něco úplně jiného. Protože Češi, zrovna nepatří mezi dvojjazyčné národy, kdyby opravdu uměli anglicky, tak by to tak muselo být, že?

Tak pro tebe je nepochopitelné, že v roce 2018 ještě někdo neumí anglicky? Protože v roce 1950 mě nutili učit se rusky. Z toho vyplývá že je mi 80 let a uč se v osmdesáti anglicky. Ale to pochopíš až ti bude osmdesát...jestli se jich dožiješ. Tak si tady na nás co neumíme, přestaň laskavě masírovat svoje EGO.

No předpokládám, že dotaz na podporu byl podán stejně zmateně jako sem a jejich odpověď je také na něco jiného tím pádem. Prostě špatně nastavený firewall. Například blokujete pouze příchozí spojení a ne odchozí.

Z odpovědi podpory je celkem jasné, že ví na co odpovídají. Jinak v tom firewallu mám k Acrobatu nastaveno Disable All, takže to je dostatečně vypovídající. Samozřejmě, že o nějaký Acrobat v konečném důsledku vůbec nejde, ten není závadný. Jen se nabízí teze, že když ten dovede projít přes Firewall, tak by to pak mohla dokázat i jiná, ale již třeba škodlivá aplikace.

Windows firewall je víceméně parodie na firewall a to ve všech systémech.Trochu užitečným se stává při použití utility windows firewall control.No a teď k těm kvalitnějším.Použij comodo firewall a máš po problémech.Je v češtině a bez problémů nastavíš jeden z nejkvalitnějších firewallů.Pokud máš i nějakou parodii na antivir tak použij celé comodo security free a máš po starostech.Pokud bude námitka na brždění pc tak security používám i na starém HP625 a běhá bez problémů.

Ale já přece žádný Windows firewall nepožívám. To si trochu pleteš. Mám tohle za 30 EUR. http://www.sphinx-soft.com/Vista/order.html

A na to jsi přišla jak,že windows firewall nepoužíváš?Máš nainstalovaný nějaký jiný?

To je v pořádku, je to grafická nástavba (usnadňující nastavení) k tomu vestavěnému windows firewallu který sám o sobě špatný není.Druhá věc je umět to nastavit = znát aspoň nějaké základy.-----------------------------------------------Tj. vědět CO zablokovat. Protože např. u toho Acrobat Readeru se o aktualizace stará jiný soubor .exe než ten který slouží ke spouštění té aplikace.-----------------------------------------------Jinak kloudné firewally fungují interaktivně = vyskočí upozornění, že aplikace ta a ta se pokouší dostat na internet. A je na výběr zda povolit nebo zablokovat.Ale zase, uživatel o tom musí něco znát, aby věděl co může povolit a co ne...

To co píšete je úplně mimo mísu. Windows 10 Firewall control je úplně něco jiného než ten ve Windowsech a není to žádná nástavba k tomu. A interaktivně funguje - vyskočí upozornění při každém pokusu o komunikaci, tím se postupně nastaví pravidla pro všechno co se snaží projít ven či dovnitř. Je i free verze, která však neumí blokovat samotný systém, což je jinak dost velká vychytávka. Jinak je to samozřejmě pro všechny verze Win od sedmiček počínaje. http://www.sphinx-soft.com/Vista/

Také umí blokovat telemetrii, updaty a měl by si poradit i s útoky zero - day.

Jak už sám název napovídá, (a opravdu tomu tak je), je to opravdu jen nástavba nad windowsácký firewall. O tom vypovídá i jeho nepatrná velikost (5MB). Podobných existuje vícero.-------------------------------------------------------------------------------Pokud stále nevěříš, můžeš si to snadno ověřit. Běž do ovládacích panelů nebo do služeb a vypni windows firewall. Uvidíš, co ti ten tvůj slavný "Controll" "řekne".....

Tak jsem ten windows firewall vypnula a nic....tedy co by jako ten Control měl teď dělat? Normálně to jede dál, tak nevím. Vzhledem k množství nastavení a celkového přístupu firmy k problematice si myslím, že to s windowsama nemá vůbec nic co do činění. Řešila jsem ještě nějaký jiný problém, poslali mě speciální logovací verzi. Za týden to nasbíralo 2Gb dat v txt, které jsem jim poslala. Oni to zanalyzovali a sdělili resumé. To nevypadá na bandu amatérů co jen přetřeli nějaký windousácký firewall. Vždyť ho můžeš sám vyzkoušet, mají i free verzi.

No jede sice dál, ale už neovlivní nic... Ale věř si čemu chceš, nám je to celkem egál - je to tvůj boj...

Jen jsem na něm vyzkoušela generální tlačítko -Disablle All a bylo po připojení. Takže to zjevně jede i bez windowsů. Říkám zkus ho a uvidíš.

Na stránkách toho Firewallu píšou, že se Windows Firewall může vypnout: "Windows 10 Firewall Control is based on Windows Filtering Platform (WFP), the security core of Windows10/8/7/Vista/2008/2012, completely and does not install any third party kernel drivers. The Built-in Firewall is based on the same WFP as well. The both products work independently entirely. You can switch the Built-in Firewall ON or OFF at your option due to complete product independence."

Keď nevieš po anglicky, prečo používaš anglické výrazy? (help pls)A okrem toho do nadpisu sa nemá písať pomoc prosím a podobne.

Podle odpovedi to vypada, ze uplne nepochopili Tvuj puvodni dotaz. V tom cizojazycnem textu se snazi rict, ze firewall blokuje pokusy o aktualizaci, takze by k ni dochazet nemelo. Dale rikaji, ze firewall sam nemeni chovani aplikace, takze ta se porad snazi aktualizovat, ale firewall ji v tom zabrani. To, aby se aplikace o aktualizaci vubec nesnazila je potreba nastavit primo v te dane aplikaci. Prijde mi, ze nepochopili, ze ve Tvem pripade k aktualizaci nakonec doslo a firewallu se ji nepodarilo zablokovat. Nevim, jak mas firewall nastaveny, ale je mozne, ze Acrobat pro stazeni aktualizace pouzije nejakou systemovou sluzbu windows, sam tedy do Internetu nijak nekomunikuje a tim vlastne obejde pravidlo firewallu, ktere rika, ze Acrobat nesmi na Internet.

Google translator to přeloží takto: Brána firewall právě blokuje pokusy o aktualizaci, takže žádné aktualizace nejsou dokončeny .Ale firewall nemůže změnit chování aplikace, která aktualizace požaduje. Žádost aplikace blokuje brána firewall. Chování aktualizace lze nastavit pouze z aplikaci.Mírně upraveno, ale bylo to srozumitelné i bez úpravy.

Je to takhle - Acrobat si vytváří vlastní proces, který pokukuje po aktualizacích, což obecně není špatně - aktualizace se většinově vydávají jako opravy nalezených problémů, takže proč ne.Z hlediska firewallu je to vždy proces spuštěný v PC z PC ven - někdy následkem akce uživatele, někdy z časovače (např po otevření .pdf dokumentu se současně acrobat podívá, zdali není k dispozici aktualizace - tedy je to akce vyvolaná z PC ven, anebo proces z časovače pod právy uživatele, který se jednou týdně koukne po aktualizacích). Pokud byste to chtěla blokovat firewallem, tak je třeba zablokovat komunikaci z Acrobatu ven a dále najít v časovači procesy Acrobatu a bloknout je také. Nebo by také šlo napsat pravidlo, blokující jakýkoli provoz z PC na cíl z domény adobe.něcoAle otázka je proč to dělat ?

No konečně racionální vysvětlení. Díky. Měla jsem totiž u toho Acrobatu nastaveno Disable All a on se mi přesto aktualizoval. Tak nevím proč se to dělo. Jinak souhlas s tím co píšete. Mám jiný PC off-line a tam se mi Acrobat také sám od sebe dobývá ven pro aktualizace. Jak jsem již psala, nejde mě o ten samotný Acrobat, ten je neškodný. Jde o jiné případné potvůrky - malware, který by se mohl chovat podobně a procházet nepozorovaně přes firewall sem a tam.

Disable all u Acrobatu znamená, že on nemůže komunikovat z PC. OK. Pak je třeba najít ten proces v plánovači (stáhněte si třeba ccleaner, tam je to v sekci Nástroje - Start- Naplánované úlohy hezky vidět). No a blokněte ještě tento proces (nebo ho smažte - tam je plánů, co ?).Hezký den

A právě proto jsem ti psal co si máš nainstalit a budeš mít bez problémů.Nejenže omezíš síťový provoz,ale můžeš zakázat celému programu přístup k síti-zamaskovat porty atd..To co jsi pořídila jsou zbytečně vyhozené peníze za něco,kde jinde je free.Vypnutí telemetrie a podobných blbostí se nechá udělat ručně za půl minuty a stejně to musíš občas kontrolovat,protože se zapínají při nových aktualizacích.Nebo i použít free prográmky typu ashampoo antispy nebo o&o shutup10.Atd..

A právě proto jsem ti psal co si máš nainstalit a budeš mít bez problémů.Nejenže omezíš síťový provoz,ale můžeš zakázat celému programu přístup k síti-zamaskovat porty atd..Meleš slámuprográmky typu ashampoo antispy nebo o&o shutup10.AtdWTF

Jakého časovače?