Netočí se větráky

Zdravím, mám RTX 2070 Super grafiku a v bedně mám vpodstatě 3 hlavní větráky a 2 na grafické kartě.Větráky co odvádí vzduch vzadu, poté ten na základní desce a pak úplně vpředu.Netuším jestli je to tak správně ale točí se jen větrák vzadu a ten na základní desce,větráky na grafické kartě se vůbec netočí ani ten úplně vpředu.Někde jsem četl že se samy zapnou až při nějaké větší zátěži, může to být tím?

Odpovědi na otázku

Ano, proč by měly jet bez zátěže, když to netopí.

celý život jsem měl jakoby takové grafické karty kde se nonstop točily větráky a když ne tak byl problém :Dtohle je vpodstatě poprvé co mám takovéhle "zvíře" když to tak řeknu jako grafickou kartu tak netuším že může mít takové funkce ale je to tedy supr

Je to tak. Já mám taky 2070 S a dokud nespustím hru nebo program na střih videa, tak se větráky na ní ani nehnou

Tohle je u grafik už roky. Prostě cca do 55-60°C větráky stojí a roztáčí se až při překročení nějaké nastavené teploty. Zapni nějakou hru a uvidíš, že během chvilky se větráky rozjedou.

I moje gtx980 to tak má 😀

Hlavně tu nepadl výrobce té gpu, RTX 2070 je malej chip, ten ventilátory nemůže mít. Obecně ty vyšší řady osazuje výrobce chlazením se semipasivním chodem, ALE zdaleka ne každá to má... Btw: Podle popisu jsou toventilátory v case, ty jedou dle nastavení... tzn. ten "přední" se bud roztočí v zátěži, nebo je odpojenej...

Tak jsem se spletl, pardon, koukal jsem se znovu dovnitř pc a ta moje grafika má 3 větráky, tady jsem jí přesně našel na internetu:https://www.atcmarket.cz/Catalog/Detail

nezajebavaj sa tu picovinami a spusti graficky narocny proces, ktory GK zatazi. 1, zacali sa tocit ventilatory = GK je v poriadku 2, ventilatory sa ani pod zatazou netocia a, chujoviny nastavene v doplnkovom SW b, HW chyba (cidlo a pod.)