» Poradna » Ostatní

Netiskne černá v inkoustové tiskárně

Možná to s tím nesouvisí, ale nedávno jsem u své inkoustové tiskárny Canon BJC 3000 začal používat refill kity (Crocodile). 2x u barevných náplní bez problémů. Pak jsem měnil i černou a ze začátku to tisklo. Pak jsem cca 3 týdny netisknul a teď zjišťuju, že černá netiskne vůbec. Nepomáhá ani hloubkové čištění hlavy. Zkoušel jsem odšroubovat přední část tiskové hlavy a naložit ji na půl dne do lihu, ale nepomohlo to. Je ještě nějaká naděje jak to rozchodit? A váš názor na používání refill kitů jako takových ?

Odpovědi na otázku

Vlastnim tiskarnu Canon MP-360 a kupuju kompatibilni inkousty,za 150 barevnou a 100 cernou z www.bestprint.cz ,kvalita je stejna,tisknu si na tom fotky  S refill kity nemam zadny zkusenosti,ale zkus tyhle kompatibilni inkousty.

Názor na refill kity. No, ušetří se tím peníze, ale vzroste riziko. Netvrdím, že ceny tiskových kazet jsou nějak příznivé, je to hrůza, alespoň u mé tiskárny, ale alespoň si je člověk jistý, že problém nemůže nastat, a pokud ano, měla by proběhnout jen bezplatná servisní oprava či výměna. Faktem ale je, že za cenu dvou černých a dvou barevných náplní mám novou tiskárnu.

zkus ji na pár minut položit do vlažný vody.u mně to vždy zabralo když nepomohlo čištění hlav přes tiskárnu.

Díky, tohle pomohlo. Ušetřils mi patnáct stovek...

Tak tohle se mi taky kdysi stalo. Měl jsem Canonku (už přesně nevím jakou) a po asi druhém naplnění černé barvy injekční stříkačkou (Crocodile) se mi přicpala hlava. Tisklo to jen občas  a taky to občas do textu přihodilo jako bonus pěknou kaňku. Nechal sem ji u kámoše, který ji v nějakém spec. roztoku čistil, ale o moc se to nezlepšilo. Nová hlava (i s náplněma) by mě tehdy vyšla asi na nějakých 1.400,- a tak sem celou tiskárnu střelil tomu kámošovi za 1.000,- a koupil jsem si HP. Nápně jsou dražší, ale dají se také plnit a nebo kupovat refily (můj případ) a pokud by při plnění došlo k ucpání hlavy, tak u HP stačí vyhodit tu náplň a koupit jinou (hlavy jsou v náplních). Ale i tak jsem se zatím rozhodl pro cestu "neoriginálních" náplní než doplňovat je pomocí sttříkaček.