Netbook pro navigaci do auta

Jaký netbook (do 10")použít pro navigaci do auta. Také GPS přijímač k tomu připojitelný a jaký software použít nejlépe.

Odpovědi na otázku

Hardwarově na tom nějak moc nezáleží, ty aplikace nejsou nějak moc náročné, akorát bych osobně doporučil nějaký bluetoothový GPS přijímač, takže akorát aby ten netbook měl BT. Já mám Evolve goTraxx a jsem s ním spokojený. Jinak těch programů pro PC bohužel moc není, co já jsem kdysi hledal, tak jsem našel akorát Mapfactor PC Navigator a iGO od Nav N Go (ten navíc myslím oficiálně pro PC ani nevyšel, existuje pouze nějaká betaverze, nicméně funguje docela pěkně). Jinak ty ostatní navigace jako Garmin nebo TomTom existují asi jenom ve verzích pro PDA, nebo aspoň to tak bylo když jsem se o to zajímal naposledy (což už je nějaký ten měsíc).

Navigace dnes se jiz jednoznacne stala domenou kapesnich pocitacu a zaroven s tim prakticky skoncil vyvoj aplikaci pro "velke" pocitace. Krome vyse uvedeneho snad uz jen MapSource (s nadstavbou pro hlasovou navigaci), ale ten je vazany na pristroje Garmin a mapy pro nej jsou ve srovnani napr. s mapami pro iGO mnohonasobne drazsi. Vynikajici mapovy SW je OziExplorer, ale ten nepracuje s vektorovymi mapami a proto neumi routovat (to ale neni nedostatek, je proste koncipovan jinak). Secteno a podtrzeno - v dnesni dobe aplikace pro PC uz dnes nedokazi ani vzdalene konkurovat aplikacim pro PDA (PNA).

mám kolegov s acerom na palubovke, gps - vlasne akýkoľvek a autoroute od microsoftu