» Poradna » Notebooky

Netbook nezvládá videa na Youtube

Zkusím asi zbytečný dotaz, viz. nadpis. Chápu, že AMD C-70 s integrovanou grafikou ATi není žádné dělo, ale je to přeci jen dvoujádro na až 1,3GHz a říkám si, že by počítač měl být schopen přehrávat video slušně, zvlášť když to levou zadní zvládá i mobil. U netbooku mi na youtube příliš nepomůže ani přepnutí videa na 360p, stále dlouho trvá, než se video rozjede aspoň trochu plynule, ale stejně má velké záseky a moc dívat se na to nedá. O pokusech přehrávat v 720p ani nemluvě, to je marná snaha. Divné ale je, že pokud si video přes downloader stáhnu z Youtube na disk, tak jede dokonale plynule i v 720p a i jakákoliv jiná videa uložená na disku přehraje bez problému dokonce i v 1080p. Takže nechápu tu nevyváženost ve výkonu. Chtěl bych se zeptat, jestli na to není jen nějaký figl např. v kodecích, nastavení něčeho, v ovladačích? (chová se stejně ve Win 8 i Win 8.1 i s novými Catalyst ovladači). Nebo prostě smůla a přímo z webu na takovém stroji prostě Youtube nepřehraju? Fakt by mi stačilo i v kvalitě 360p, ale plynule Díky za případné doporučení.

Odpovědi na otázku

Když na YT klikneš pravým myšítkem do videa a dáš "statistiky pro experty" tak v tom druhém řádku zespoda bys měl mít: "accelerated video rendering, accelerated video decoding". Pak se to zpracovává na grafice a mělo by to být ok, protože grafika to utáhne s přehledem.Pokud je tam někde "Software" tak to jede na CPU a ten nestačí. Pak jedině reinstalovat ovladače, flash, nebo vyzkoušet jiný prohlížeč.

No to mi povíš jak to udělá u HTML5 nevím o tom, že by uměl HW dekódování a povím ti novinku to, že karta dá DXVA s přehledem např. v MPC HC ještě neznamená, že YZ Flash je stejně optimalizovaný, podívej se sám žere více prostředků i když umí kartu také využít.http://abload.de/img/snap6943n9u47.png

... YT ...

stáhni si program Slim Drivers (free)-najde ti veškeré ovladače(grafika atd.) a nainstaluj si je přímo z toho programu-za pokus to stojí.

NE, nikdy neinstalovat žádné tzv. vyhledávače jsou to prolezlé programy z Kiny na šmírování v PC! Všechny ovladače lze dohledat na stránkách výrobce HW nebo mašiny!!

mě ten program ušetřil spoustu času s hledáním ovladačů všude možně na webech

HAHAHA ty máš tolik ovladačů, že je musíš hledat po webech? Podívej typicky já:> Ovladač ke klávesnici přiložen CD, výrobce net.> Ovladač ZD (platí pro všechny komponenty desky a BIOS), přiloženo CD, výrobce net.> Ovladač myši a SW pro hry, přiloženo CD, výrobce net.> Ovladač grafiky, přiloženo CD, výrobce net.> Ovladač skeneru, přiloženo CD, výrobce net.> HW střižna, přiloženo CD plus DVD s efekty, výrobce net.> Tiskárna, přiloženo CD, výrobce net.> Monitor, přiloženo CD plus obslužný SW, výrobce net.U většiny zařízení je dokonce přiloženo i CD / DVD pro OS X.

to vypadá že máš pro každej ovladač CD-to já teda nemám

Napsal jsem čistou pravdu, často zde ta média i skenuji když někdo nevěří. Pochopitelně jsem zapomněl i na médium k BD-R mechanice (základní Nero atd.), nevím kde kupuješ ale v Mironetu nebo i ElektroWorldu dostaneš normálně krabici, uvnitř tištený návod montáže je-li třeba nebo připojení a hned je tam i médium.

Ke skeneru nebo střižně také je často licence na PhotoshopElements nebo lehkou Premiere.

Dolphe tobě se to pěkně řekne ... u každého máš výrobce net. za to já mam IoBit Driver Booster a to je lehčí nez hledat to na internetu

Mě to šmírování programu slim drivers prostě pomohlo

Hm a není lepší myslet sám mozkem a získat tím naprosto základní znalosti instalace PC a ne instalovat nesmysly a tohle je naprostý nebezpečný neřád, takový SW.

A když video nejdřív necháš celý načíst a pustíš ho pak tak jede normálně? Jestli jo, měl jsem stejnej problém. Bylo to tím že disk byl tak žalostnej že nestíhal cachovat a zároveň číst. Vyřešeno výměnou za SSD (když už, tak už :) ), a přesunutím toho pomalyho šuntu do rámečku místo mechaniky.

To si děláš bobky ne? Dnešní disky 7.200 ot. ti necuknou ani omylem. Ovšem kdoví co je v tom netbooku to je pravda.

Nedělám, taky jsem na to zíral. Ale faktem je že předtím se to cukalo až do konce načítání (zapomněl jsem zmínit ze teda jen u 720p+), a to i na Ubuntu. Systemovej problém jsem tak vyloučil, koupil SSD a od té doby jede cokoli. Byl to nějakej 5400rpm. A porad jsou problémy když z toho disku koukám na film, tak jakmile zacnu něco kopírovat na nebo z toho disku, tak je s koukanim konec.

5.400 jsou na dnešní dobu zoufalé u NB lze jedině doporučit 7.200 / SSD a proto to také důsledně dělám, tyto pomalé disky se max. hodí na skladování dat, ale vzhledem k ceně se nevyplatí. Dokonce i u přenosu na USB 3.0 je rychlost 7.200 znát a to i u středně velkých souborů, kdy vše jede svižněji.

Nejede, prostě to evidentně nestíhá procák. Navíc na vyšších rozlišeních ani není možnost nechat načíst celé video předem. Načte vždycky jen kousek dopředu a pak se načítání zastaví.

Je to Flashem - ten dokáze zasekat i PC s I7 8 jádrem, jelikož dokáže absolutně vytížit jedno jádro. Jak už byla rada dole, může pomoci nastavení přes grafiku, nebo také jiný prohlížeč. Např. Chrome, nebo Explorer 10 je o dost rychlejší než Opera.

Díky všem za snahu, asi s tím nic nevymyslím. Vypadá to, že flashové video na webu je prostě neoptimalizovaný shit. Ještě tedy zkusím prolézt ovladače grafiky, ale asi marně.

Jen pro zajímavost, nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem nainstaloval aplikaci (tuší PrimeTube) ze Store a přes ni jedou videa z Youtube i v HD naprosto bez problému. Takže příčina je evidentně v implementaci přehrávače do webových stránek, kdy přes web zřejmě není schopen využívat hardwarovou akceleraci.