» Poradna » Notebooky

NETBOOK do školy?

Dobrej, po dlouhém přemýšlením to zkusím ze školou. A proto bych potřeboval nějaký netbook. Nejsem příliš fanda toho témata. A prot bych chtěl netbook co nejmenší, s co nejdelší výdrží a cena do 5000 kč. Ale tady je ta zásadní otázka? dokážu sehnat nějaký slušný netbook do této ceny? a nebo je lepší třeba kombinace tabletu a notebooku?

Odpovědi na otázku

Do školy ti budou stačit jen učebnice, sešity a lehká svačinka. Tohle vše se ti vejde do praktického batohu.

Super odpověď, ale učebnice máme v elektronické podobě což je velice nepohodlné. Ale přesně kvůli tomu potřebuji menší notebook, aby se mi tam vlezla i svačinka.

Podle toho, že píšeš jak hotentot, tak asi zkoušíš základku. A na tu netbook fakt nepotřebuješ.

Doporučil bych Asus X205TA, váží necelé kilo , je malý... Nový stojí 5990, ale bazarový se dá sehnat kolem 3500 :).

Tady máš jeden kousek s plnou zárukouhttp://eshop.asus.com/cs-CZ/outlet/repasovane/r...

A nejsou problémy mezi stálým odpojováním a připojováním tabletu ke klávesnici?

Co to meleš??? Ten odkaz je na netbook.... Co do toho motáš tablet?

http://eshop.asus.com/media/catalog/product/cac... tady na tom obrázku se neodpojuje tablet od klávesnice? Jsem už uplně hloupej?

Ten odkaz je fakt na tablet s dokovatelnou klávesnicí ...

uff díky už sem myslel že tak škola vážně nemá cenu :D

Za mě teda repas nebo něco z bazaru / aukra....Protože v téhle ceně seženeš možná tak něco s atomem nebo celeronem, což jsou notebooky, které jsou rády, že rozjedou alespoň ten Windows + office. Práce s nimi je spíš trápení, více záložek nebo programů je pro takový stroj zabijárna.Rozumná startovací cena pro nějaký použitelný noťas je cca 9 a více tisíc...

Chuwi Hi10 + klávesnice?

Kup si tohle 2 v 1 a o ničem jiném ani neuvaž - je to jenom rozbalenyAcer Aspire Switch 10E (SW3-016-14W5), bílá/černá NT.G8QEC.001 XXXhttps://www.czc.cz/acer-aspire-switch-10e-sw... Nový resp. nerozbaleny je o 250,- Kč dražší. No a na to by se dala ulovit aj nějaká nenáročná roštěnka

oh dobře tohle se mi líbí a pojedou natom nějak rozumě seriály? a ten word jakože v pohodě nemám s tím vůbec zkušenosti s tablety jako takovými?

seriály aj filmy ve full HD levou zadní - ostatně tady je rozsáhlá recenzehttp://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2... .akorát že tenhle má jen 64GB SSD disk, ale to úplně stačí - ostatní se dá pouštět přes USB - redukce microUSB -USB stojí pár šupů ..já mám k tabletu Lenovo tuto a nemohu si ji vynachválithttps://www.tsbohemia.cz/delock-adapter-usb-micro-... adapter usb micro-b sam.plus myška bluetooth nezabírající slot a je to

případně se ve slotu microSD může nechat na posílení úložného prostoru microSD karta třeba 64GB 10 class - ta vychází nejlépe - a dokoupit ji případně kdykoli později ....https://www.tsbohemia.cz/samsung-micro-sdxc-64gb-c... secure digital 64gb

Za tú cenu má Samsung USB 3.0 FIT 64 GB mini flashku s 130 MB/s read a 100 MB/s write. Tá Samsung Secure Digital 64GB microSD má maximálnu prenosovú rýchlosť 48MB/s.

zaprasit si jediný microUSB slot fleškou umí každý jelito - to je jasný, že flešku si může pořídit jakou chce - já o voze a matěj o koze .mluvím pouze o možnosti, jak případně využít jediný další volný slot, tj. microSD - strčit do něj nastálo microSD kartu je jedna z alternativ posílení úložného prostoru - prakticky nebude ze slotu ani vyčuhovat - koupit se dá, až se vydělá třeba sběrem jahod.zkus do toho slotu narvat tu tvoji expresní USB flešku, ty experte .....tu si strčí samozřejmě do toho adaptéru microUSB - USB, na který tady dávám odkaz ......proč bych tady měl dávat odkazy na výběr z několikaset flešek - to umí každý jelito - kdežto vyhovujících redukcí na microUSB - USB je tak na prstech jedné ruky .....

Typický český buran

už se tady trochu ztrácím ale vážně díky za každý názor :D

české matěj Ti doporučuje koupit si masitou miniflešku - takovou samozřejmou věc zde ani nezmiňuji - jen jsem dal odkaz na adaptér, jinak to do microslotu USB nedáš a samozřejmě fleška s tím adaptérem se musí povětšinou vyndat, tady mrňavý microUSB disk nepomůže, abys ho nechal pořád ve slotu - ta redukce bude prostě vyčuhovat hodně, tak k čemu do ní microUSB disk ???.Ale máš tam na druhé straně druhý slot na microSD kartu - ten můžeš a nemusíš osadit, píši jen o možnosti - když tam strčíš microSD kartu 32GB nebo 64GB, tak bude vyčuhovat tak 1mm, pak to tam můžeš nechat prakticky natrvalo a rozšíříš si základní interní SSD 64 GB ......a microUSB slot máš volný pro mobilitu ......

když dojdou argumenty, tak se český chonza v nouzi vždy uchýlí k nadávkám, to je jeho jediná možnost .....

tak pokud to chápu správně když tam budu mít flešku tak nebudu moc nabíjet? a pokud tma hodím tu mikrosd tak budu moc nabíjet normálně?

ano, správně - pokud budeš mít v nabíjecím slotu microUSB flešku, tak nemůžeš zároveň nabíjet - mám totéž na Lenovo Yoga 2 tabletu - ale nemám s tím problém .......jo a ještě poznámka ke geniální a kladně hodnocené radě matěje - ta jeho superrychlá fleška Samsung USB 3.0 FIT s teoretickým zápisem 100 Mb/s je Ti ve slotu USB 2.0 netbooku úplně na nic .....když dosáhneš na 30 MB/s. budeš rád .....

a pokud tam budeš mít tu microSD kartu, tak ta je v úplně jiným slotu, ten nabíjecí microUSB slot a zároveň stejný pro USB flešku s tou redukcí bude samozřejmě pořád volný, proto jsem považoval za důležité upozornit na tuto možnost než na výběr flešky, kde je to při zapojení do slotu 2.0 prakticky jedno ....

a tady máš máš manuál toho netbooku, sám se podívej na rozložení a umístění slotůhttp://www.zskolin.cz/dokumenty/Dotkn%C4%9Bme%2... .

Díky už jsem si ho objednal tak uvidím díky za rady :)

ještě podotýkám, že tenhle netbook v kombinaci s tabletem je za tuhle cenu jen na CzC ( rozbalený ještě o 250,- méně ), ve všech ostatních 13 eshopech je minimálně o 3 000,- dražší http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire-switch-10-nt-...

A co na tom hodláš dělat? Pokud ti jde o to psát, tak netbook - na tabletu psát nejde a ty klávesnice k tabletu taky nic moc...5000 Kč je fakt málo a jestli nějaký netbook seženeš, tak bych se bál toho, že v tom bude Atom a málo RAM = Windows bych na to ani neuvažoval...