» Poradna » Notebooky

Netbook Acer one D522

Acer One D522, který používám především jako prohlížeč internetu, e-mailů,streamovaného videa a jako fotoalbum je od samého počátku provozu strašně pomalý. Má nainstalovaný Win7 Starter a operační pamět 1GB. Podle vyjádření servisního pracoviště prodejce operační paměť nejde rozšířit.Je nějaké účinné řešení jak to změnit? Je výměna HDD za SSD rozumná a dostatečně účinná? Nebo vzhledem k uvedenému využití netbooku změnit OS ? Nedal by se nainstalovat Android 4.0? Mám, ale na mysli instalaci natvrdo, nikoliv simulovaně? Dík za odpovědi, nejsem IT znalec.

Odpovědi na otázku

http://www.svetandroida.cz/projekt-android-x86-prome... Hlavně si přečti závěr.Ten Asus na kterém to zkoušeli,zhruba odpovídá Tvému netbooku.

Děkuji moc za vyčerpávající a výbornou radu. Hned se pustím do pokusu

Je super, když se IT neznalec rozhodne pro tak netriviální záležitost, jako je instalace nepodporovaného OS na specifický HW, jakým netbooky jsou. Jeslti se ti to zdá pomalé, zkus nějaký odlehčený Linux (Android je taky Linux, ale ...) nicméně, tam kde nic není ani smrt nebere.PrasatkoPee

Ať si hraje.Kdo si hraje nezlobí.Jedině,že by neustále obtěžoval,místo,aby si něco nastudoval.

Android tam možní dokonce byl od výrobce jako druhý systém.

Upgradovat RAM by jít mělo, jen to není tak úplně jednoduché http://www.youtube.com/watch

Souhlasím, dá se vyměnit paměť, ale stalo se mi několikrát, že 2GB paměť s netbookem nenajela. Problém je jen nekompatibilita, nutné vyzkoušet více 2GB modulů od více výrobců.

To se mi ještě nestalo. Vždycky to očuchám AIDA a pak vyberu dle parametrů příslušný modul. Většinou vybírám u značek A-Data, nebo Kingston.