» Poradna » Programy

Netbook Acer Aspire One - formatovani pri instalaci

Dobrý den, pokousim se nainstalovat na tohoto šneka Windows Xp.
Ovsem k samotne instalaci se ani nedostanu protoze system uz pres 3 hodiny formatuje disk.
Je to normalni? Nebo se neco pokazilo pri vytvareni instalacniho usb flash disku?

Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

tak normalni to neni, XP nevim jestli jdou na USB dal bych to na DVD a z neho instaloval, pokud neni disk v BIOSu nastaven na IDE mod (SATA mody) tak pamatujte na to ze se na ten IDE mod musi prehodit, ci si mustie pripravid disketu na ktere budou SATA drivery, pri instalaci XP je tam musite dat (do disketovky !)

tento netbook nema diketovou ani dvd mechaniku tudis se pokousim nainstalovat XP z pripravene USB flashky.. viz http://blog.jestrab.net/instalace-windows-xp-z-us... ...

zkousel jsem i jiny navod a jiny program na vytvoreni boot flashky ale vysledek stejny... nenaformatuje se disk...

pri vytvoreni boot flashky s PCLinuxOS probehlo vse v poradku a system fungoval.. s XP se mi to bohuzel ani po nekolika pokusech stale nepodarilo...

Instalace ze skrytého oddílu trvá cca 2 hodiny. Bohužel minimálně 1/3 času zabere instalace Add-ons, které potom musíte ze systému vylámat, aby to vůbec běželo rozumnou rychlostí.

toto je bohuzel verze s 8gb SSD takze skryty oddil to nema

vy mate ten acer s tim ssd ? tak to se da delat jen jedno - tento pseudo - netb vyhodit a koupit novy !
ci tam dat malicky ZIF disk - cely to musite rozdelat a prepajet, jinak pak na ten SSD existuje alternativni firmware ktery to trosku ,,vyspravi" tak ze to je alespon trochu pouzitelny, acer proste nebrat !

bohuzel presne ten pomalej šnek to je.

byly tam XPcka a utilitka flashfire na cache takze uz se to dalo docela pouzivat na internet atd.
bohuzel se neco pokakalo.

ted sem to rozbehl pres nejakou live verzi xpcek z usbcka a dal rychle zformatovat to ssd a po pulhodine vubec nic. takze bud to trva fakt tak dlouho, nebo to pri formatu zamrza. vzhledem k tomu ze se neda pohnout ani s mysi a cas se zastavil tak to asi vytuhlo

je mozny ze to kompletne odesto, tohle byl ten co davali k sekackam jako bonus, primo tady v poradne je nekde v nejakem starem vlakne odkaz na alternativni firmware, ale tento to se tady resi skoro kazdy den, bylo to velmi nekvalitne navrzeno, trpi to hodne prehrivanim pokud to neodeslo tak xp a ten firmware, jinak jeste bych prohledal Ulozto a dalsi site je mozne ze tam bude primo neco pripraveneho na tento typ s tim ssd, ten co tam dali to je opravdu nekvalitni ssd, hlavne ma pristupove doby dlouhe, to je windows smrtelna brzda . .
napadlo me doporucit tam linux . . nejaky je primo udelany na atomy, jenze to neni win . .
mozna aspon ho tam zkusit nahrat k otestovani jestli to vubec jeste jede

ten flashfire to je driver ci firmware ? to je rozdil na tento SSD do aceru existuje primo alternativni firmware
(firmware je SW uvnitr SSD, nezavisly na OS, driver je do windows)

Citace z http://www.diit.cz/clanek/flashfire-urychluj... ...

"Program se instaluje jako „lower filter driver“ pro pevný disk, tedy nenahrazuje žádný ovladač řadiče nebo něco takového, v podstatě se jen „přidá“ jako další soubor k ovladačům"

jinak konkretne tento 8gb by nemel byt z mountfieldu ale normalne koupeny v obchode(sam nechapu jak to muze nekdo koupit)

jak jsem psal drive tak PcLinuxOS jsem tam hodil uplne v pohode a v pohode jel.. jenze to neni windows.. takze se tam snazim narvat brachovi XPcko, ktere tam bylo puvodne. Jeste to tedy zkusim jednou pro jistotu ale jelikoz mam ted jen jednu USB flasku tak ted stale cekam jestli se to pohne..

aktualne by me zajimal vas nazor jestli je opravdu mozne, aby formatovani toho disku trvalo pres 3 hodiny po kterych jsem to poprve vzdal, protoze pc vypada zamrzle, cas stoji, mysi se hybat neda ale kontrolka disku stale sviti... tak nevim

dukladne formatovani mozna ale rychle ne . . (rychle je vymazani alokacni tabulky)
mozna tam je nekde ta flash vadna a tak se to zaseklo

nejlepsi by bylo tam pripojit do USB mechaniku a instalovat z neho z dvd
mel jsem na mysli jeste dalsi vec (nejen) ten flashfire (sebere neco malo z ram a udela tomu cache pro win, muze ale blbnout) mel jsem na mysli alternativni firmware,
zkuste kdyztak projit tadyhttp://www.zive.cz/poradna/sc-20/default.aspx...

ono se to tam asi neukazuje

tady to je spravne http://vavrusa.blog.zive.cz/2009/06/acer-aspire-one-j... ...

ten firmware mi momentalne nepomuze protoze ty XPcka nenainstaluju...

jinak tu boot flashku jsem delal dvema ruznymi programy z dvou ruznych iso obrazu a ze by se pokazde pokazilo to same? nebo myslite primo fyzicka chyba flashky?

naformatuj disk v
linuxu na fat32, oznac jako aktivni (boot) a pri instaaci win vyber volbu "ponechat bezezmen" pak se nebude formatovat, ale rovnou instalovat

tak to bude jeste nejakej jinej zadrhel...

pres ubuntu jsem ten disk naformatoval na fat32 a pri instalaci windows vybral ponechat bezezmen... naskocila kontrola disku C: a skoncilo to stejne... naskoci 100% a nic, nerestartuje se a dal se nedostanu

dochazeji napady...

Doktor-a No.64 neposlouchej, je to mistni b*b

Mam aspire one a instaloval som nan system uplne jednoducho cez usb flash disk.Stiahni si program u netbootin, ten ti umozni jednoducho si vyrobit bootovatelnu flashku.az ju budes mat hotovu tak ju len zasun do USB portu netbooku, v biose oznac bootovanie z flashky a pak uz to jede.je to uplne jednoduche.daval som takto novy system sebe i priatelke ktora ma tiez tento acer.Navody na unetbootin najdes cez google ale myslim ze je to tak jednoduche ze to zvladnes len za pomoci intuice.

to jsem samozrejme vse delal, ovsem problem je pri prvni casti instalace xp... pres to se nedostanu

mrkni do biosu jestli tam neni polozka neco na zpusob jako OS a prepinac start/finish

nic takove...

jmenuje se to primo InsydeH20 Setup Utility a je tu strasne malo moznosti ... nic jako start finish prepinac.. prakticky se da nastavit jen priorita bootovani, cas, datum a potom prepinam enable a disable u moznosti quick boot, network boot, F12 boot menu a D2D Recovery... nic vic...

Tak to bude zrejme tymi XP-ckami.ja som na obidva netbooky daval ubuntu netbook edition a bez problemu, pomocou vyssie spomenuteho navodu

kde myslite ze by mohla byt chyba? ma cenu zkusit shanet externi cd romku a instalovat primo z cd? nebo myslite ze vysledek bude stejny?

jestli ze sel Linux v pohode tak bych zkusil instalovat z externiho DVD, jde to koupit, jde to taky vyrobit ze stolni mechaniky = mech + ramecek

pak bych urcite okamzite resil ten firmware, mozna taky zkusit tam dat W 7

co kdyz je jen spatna ta flashka na kterou to zkousite dat ? 80% flashek u nas prodavanych (a rozdavanych) je neuveritelny sunt, W 7 by tam melo byt stejne narocne jako W XP, 8 GB to staci, co takhle zkusit W 7 ?
/ne Starter, klidne muzu poskytnout zkusebni instalator bez licence/ co se tyce toho prevedeni do USB tam by to melo byt rychle, s drivery by nemel byt problem (coz muz byt prave pripad XP) ani s tim projektem Flashfire

(to by ale chtelo upgradovat RAM na 2 GB a tady se narazi - tohle he treba rozdelat cely skrz naskrz)

zkusim sehnat jinou flashku a zkusit to z ni, popripade od nekoho pucim externi dvd romku jestli sezenu a zkusim pres to... pak dam vedet jak to dopadlo jestli vas to zajima... a kdyz nic neklapne tak mu tam zkratka vrazim linux.. na internet a bezne uzivani mu to zkratka bude muset stacit, neda se svitit... zatim se mejte