» Poradna » Programy

NET Framework CHybová hláška: Převod řetězce

začalo mi vyskakovat okno s chybovkou : Převod řetězce System.FormatException: Vstupní řetězec nemá správný formát.
v Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Conversions.ParseDouble(String Value, NumberFormatInfo NumberFormat)
v Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Conversions.ToDouble(String Value, NumberFormatInfo NumberFormat)
--- Konec trasování zásobníku pro vnitřní výjimku ---
v Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Conversions.ToDouble(String Value, NumberFormatInfo NumberFormat)
v Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Conversions.ToDouble(String Value)
v CPAX20.utilities.Dec(String strCode)
v CPAX20.Form1.tmrLink_Tick(Object sender, EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

Načtená sestavení
mscorlib
Verze sestavení: 2.0.0.0
Verze Win32: 2.0.50727.3615 (GDR.050727-3600)
Základ kódu: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
CPAX2
Verze sestavení: 1.0.0.0
Verze Win32: 1.0.0.0
Základ kódu: file:///C:/Program%20Files/Common%20Files/alg.exe
----------------------------------------
Microsoft.VisualBasic
Verze sestavení: 8.0.0.0
Verze Win32: 8.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
Základ kódu: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.VisualBasic/8.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.VisualBasic.dll
----------------------------------------
System
Verze sestavení: 2.0.0.0
Verze Win32: 2.0.50727.3614 (GDR.050727-3600)
Základ kódu: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Verze sestavení: 2.0.0.0
Verze Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
Základ kódu: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System.Drawing
 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Mno to je normalni, proste nejakej programator to blbe napsal a neosetroval vyjimky.

A tahle chyba nastala pri zadani nejakeho cisla. Takze si over zda do nejake kolonky "cislo" zadavas cislo a ne text. A to cislo ze je ve spravnem tvaru. Pokud je to desetine cislo, tak musi obsahovat desetinou tecku a ne carku. (a nebo obracene, proste to bere jen jeden znak a ne ten druhej).

Problém je, že mi to dělá samo, já s frameworkem nic nedělám, jen je v PC kvůli programům, ale nevím jak se té OTRAVNÉ hlášky zbavit. DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//D na typ Double není platný

Používáš tohle, že?
http://cpaxtreme.us/...

Ne. K čemu to je dobrý?

Tak jsi nedávno instaloval nějaký program, který to obsahuje. Je to nějaká forma reklamy.

jirikubala:Špatně zvolená verze NET.F v závislosti na stávajícím OS a jeho aktualizacích.

No tak tohle to opravdu není.

OS: WIN XP SP3 Profi (legal, čistá instalace znovu dnes), NET F :3.5SP1, komplet aktualizací staženo a nainstalováno přes WIN update (cca 90)

[URL=http://www.ulozobrazek.cz/view-833_chybovka.bmp][im... ...

Text té chyby jsem upnul na : http://www.edisk.cz/stahni/02640/chybovka.txt... ...

http://www.edisk.cz/stahni/02640/chybovka.txt... ...

http://www.ulozobrazek.cz/view-833_chybovka.bmp...
http://www.edisk.cz/stahni/02640/chybovka.txt... ...

Teď by to mělo být správně.

Způsobuje to program:
C:\Program Files\Common Files\alg.exe

Kromě toho, že je špatně napsaný, je to ještě malware.

Alg.exe je win system soubor

Není. Jen se maskuje stejným názvem.

Sorry, alg.exe je system, ale v system32 ne v comon files, jdu ho zkusit odstranit. a ten chybový soubor: jen jsem zkopíroval text.

wikane, tak jak to tedy je? ja ziju tim, ze to je nejaka sitova sluzba a nakazena skutecne neni (virustotal 0/43 pozitive/false)

A ty snad máš jeho alg.exe? Nebo sis vzal svůj alg.exe z adresáře c:\Windows\System32? Ten jeho je ale v adresáři c:\Program Files\Common Files a tam opravdu nemá co dělat.

no uz to chapu, jen jsem nejak nepochopil ten jeho prispevek hned nad mym dotazem, tak se nezlob :)

Děkuji Wikanovi za odbornou pomoc. Opravdu to způsoboval "maskovaný" alg.exe. Kudy se dostal, a jestli je toho víc, budu zjišťovat až ráno.Holt nainstalovat hned po Win antivir se vyplatí.

Mohu se zeptat jak jste to odstranil mě to kvůli nějakému TrustedInstaller nejde odstranit.

použil jsem live cd Hirens Boot , mini XP ostranil soubor v složce C:\Program Files\Common Files\alg.exe jsem ho vymazal a projel ještě pro jistotu antivirem.