Nestartuje noťas HP

Ahoj.Dcera mojí zesnulé známé přinesla její notebook HP Pavilion dv6.Fungoval prý normálně, ale včera po zapnutí se počítač nenastartoval. Prý tam jsou důležitá data - asi fotky a pod.Mám ten noťas před sebou.Po stlačení čudlíku Power se roztočí ventilátor na plné obrátky a postupně se otáčky snižují. Pak se točí jen lehce. Vše asi v rozmezí 5 sekund.Bliká dioda na klávese caps lock, svítí dioda tlačítka Power a svítí F12 - tedy asi wifi.Monitor nedělá vůbec nic - černo hned po zapnutí.Má to nějakou čtečku - asi otisku prstu.Neví někdo co tomu je?

Odpovědi na otázku

Pokid jde o data, vymontovat disk a pretahnout je v jinem pc nekam pryc.

Záleží kolikrát dioda na capslocku blikne... tím ti řiká co mu je a proč nejede. Ovšem očekávej, že to bude něco na desce /grafika/ a s tím toho moc nenaděláš. Takže vyndat HDD, data přetáhnout a zbytek hodit do elektroodpadu.

Pokud nemáš potřebné znalosti a nástroje svěž to někomu kdo ví co dělá. Pokud jde o data není dobré riskovat a učit se na skutečné ztrátě dat.

Sehnal bych si manuál - to za prvé.Za druhé bych se pídil po tom, který klíč způsobuje vypnutí monitoru (které "drží" i při bootování).Za třetí bych se pokusil o bootování z mechaniky.Za čtvrté bych to - pokud by předchozí pokusy nestačili pro posun v bádání - donesl odborníkovi.Pok teprve bych se pídil po demontáži a čtení drive jinde. Rozmontovat to umí každý. Zkoumat to, co se dá, sice vyžaduje čas, ale může vést k cíli. Zda nevede, se pozná.Ale pokud to není vysloveně nutné, tak ŽÁDNOU demontáž, na tu je vždy dost času.

Ahoj.Včera jsem vyndal baterku a také jsem opětovně namontoval oba RAM moduly.Dnes ráno jsem baterku připojil k noťasu a nešel ani zapnout, takže jsem připojil adaptér a počítač nastartoval.Tak sláva. Snad to zase bude dobré.Jen mi není jasná jedna věc ohledně RAMky.Jsou tam dva moduly a ve vlastnostech Tento počítač vidím Nainstalovaná paměť 4 GB ale použitelná jen 1,74 GB.Windows 7 - 64 bit.Kde je zbytek té paměti? To je rezervováno pro grafiku nebo co?

Dobré to nebude - resp. bude se to opakovat. Pravděpodobně již nějaký čip ztrácí kontakt a prostě to někdy funguje a někdy ne. Časem se to bude zhoršovat.

Pravda. Je to odlepena grafika, chipset a pod. Casta zavada usmazenych notebooku vlivem zanedbani udrzby. Pokud to jede, tak to radsi nevypinej a hned zalohuj. Dalsi start uz nemusi byt uspesny. Reseni jedine vymenou MB, pripadne reflow grafiky/chipsetu. Da se to i podomacku horkovzduskou, ale chce to trochu zkusenosti. Vysledek je 50 na 50.

Ahoj.Tak ten noťas už mám zase na stole se stejným problémem.Asi to má zřejmě za sebou.Rozebírat ho ale nebudu.