Nestartuje NB

Nestartuje NB. Prosím o radu.Po stisku síťového tlačítka na NB Compaq Presario 900 se rozsvítí LED zapnutého stavu, ale NB se nerozjede, až po opakovaném několikanásobném zapnutí a vypnutí se NB rozběhne. Prosím poraďte, jak tuto závadu odstranit. Za Vaši pomoc Vám děkuji a všem čtenářům a provozovatelům serveru Živě přeji příjemné prožití vánočních svátků, veselého Silvestra a úspěšný a bezproblémový rok 2007

Odpovědi na otázku

Je to stejné jestli je napájen ze sítě nebo z baterky?

Baterie odešla už dříve a to bez rozločení, a tak to nedokáži posoudit. Používám ten NB jenom doma a nikám jej nenosím, tak se bez baterie obejdu. Děkuji Vám za zájem Standa

No, to vypadá na odcházející zdroj.Kdybys tam dal baterku a vše chodilo hned, bylo by to jasné.Můžeš si ji někde půjčit na vyzkoušení?

Pokusím se někde tu baterii vypůjčit i když zatím nevím kde. Později bych se s Tebou pokusil spojit a informovat Tě o výsledku. Děkuji Ti za Tvoji snahu. Standa

Trouf by sis noťas rozebrat a zkontrolovat elektrolytické kondenzátory na desce?Jestli nejsou nafouklé nebo vyteklé?

Což o to rozebrat, to by zase nebyl tak velký problém, opak vidím o něco horší, ale pokusím se o to, je to starý křáp a tak to nebude zase tak velká škoda. Je zajímavé, že když naskočí, tak je vše v pořádku. Dám Ti vědět. Děkuji Standa

Tak jsem přehnal své technické schopnosti a utvrdil se, že s rukama se dokáži stěží nakrmit. Vyšrouboval jsem každý viditelný šroubek, ulomil kus plastu, odstranil jsem část panelu pod klávesnicí, sejmul spodní kryt, zíral jsem do toho obdobně, jako mamut do plechovky od piva, kondíky, které jsem viděl byly opticky v pořádku a výsledek po opětovném složení se rovná začátku. Asi budu muset ten NB nechávat trvale zapnutý.

jsi si jistý?ty kondenzátory mohou být jen lehce vypouklé

Jist si nejsem