Nestandardní zabezpečení routeru od UPC

Zdravím. Z routeru se nelze odhlásit, pouze úvodní stránka ano. Router má přístupové heslo, WiFi taky. Když se odhlásím, ať už přes PC nebo mobilní Chrome, stále mohu měnit a vidět podstránky nastavení routeru. Konkrétně 192.168.100.1/wireless/security.asp jimiž mohu listovat, měnit nastavení i bez přihlášení. Značí to že kdokoliv kdo používá moje WiFi, nebo já na veřejné WiFi mohou měnit a číst nastavení. Je to standardní? Router byl resetován, na boku přístroje je tlačítko pro vypnutí WiFi které nefunguje. Router je od UPC a platím za něj. Vyřeší se to koupí svého přístroje?

Odpovědi na otázku

zkusil bych upgrade Firmwaru.. Ale není to náhodou tím, že v prohlížeči máš už zapamatované přihlašovací údaje? Zkus vymazat cache prohlížeče..

Odpovídám na reakci. Vymazal jsem historii i cookies, prostě experimentoval a to jak v PC Mozilla, tak v mobilu Chrome. Dříve jsem dokázal vyhledat pomocí Google účet na fb přečtením avataru v textovém editoru. Nalézt ovladače, vytvořit obraz disku, atd mám za sebou jako používání Ubuntu Studio. Nicméně nerozumím hardwaru a s tím jak aktualizovat firmware malé cizí krabičky jako je router. Uvedený link vedoucí do nastavení routeru jsem také zkoušel přes tzv. Inkognito. Ovšem také kladně s listováním položek jako ( teď zpaměti) MTA, Rodičovská kontrola, Radio, Firewall. Tak jestli tohle funguje na všech routerech tak je zbytečné zadávat hesla.

Lze zakázat přístup k administraci routeru z WiFi? Je to zakázáno? Pokud ne, udělejte to. O případné škůdce z vnitřní LAN se už musíte postarat sám.