Nestabilny FPS u her

Grafika: ASUS EAH4850/HTDI, 1GB DDR3 (1986MHz), ATI Radeon HD 4850 (625MHz),

Deska: ASUS M2N-MX SE PLUS, nForce430/6100, DDR2 1066, VGA + PCIe x16, SATA II RAID, USB2.0, LAN, mATX scAM2+

Ram: 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA

Procesor: AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5000+ EE (65W) 64-bit Brisbane BOX socket AM2

Zdroj: Zdroj EUROCASE 400W, i pro PENTIUM 4, PFC/P4,

Ahoj Nahoře je výpis mojí sestavy. A tet porblém. Po roce bezproblémového hraní mi z ničeho nic začaly padat FPS. První problém jsem vypozoroval u hry KINGS BOUNTY. Hraju to na plný detajly, s tím že hra beží plynule ale nepravidelně se seká. FPS se pohybují cca kolem 50-60 ale nepravidelně padají na 5-10. PO cca 5 sekundach se vse vrati do normalu a tendle porblem beha porad do kola s tim ze cim dyl hraju tak se sekvence upadku FPS stupnuje. Zkusil jsem nainstalovat jine hry na testovani (GRIDY a CRISIS )a problem je obdobny . Na zklade toho jsem vymenil chladice na grafice a procesoru protoze jsem myslel ze si mi tyto komponenty prehrivaji. Uspesne jsem snizil teplotu o deset stupnu (grafika v zatezi pod 55 C a procesor v zatezi cca 52 C) stim ze SpeedFun mi ukazuje vsechno v pohode. Zkousel jsem vymenit i ovladace na grafiku ale vse bez uspechu (vratil sem se zpet na CCC). Grafiku mam nastavenou na default(cca 500/1024) . Vec ktera me napada cim by to mohlo bejt jsou widle (XP) ktery mam rok a pul, ale nezda se mi to ze by mohli mit takovyhle tvrdy vliv. Dalsi vec co me napada ze mam malo vykony zdroj pac na krabici od grafiky pise minimalni zdroj 450W ale zas na druhou stranu to bych tu grafiku nerozjel kdyby byl tak velkej problem. Posledni problemova zelzitost by mohla byt disk ktery je stary a zapojeny na IDE (Ultra ATA) slotu. Ale to by se problem projevil predtim. Pocitam ze o vikendu se vrhnu na preinstalovani okynek s tim ze ale kladnemu vysledku moc neverim. Doufam ze se zde objeví nejake rady a predem se omlouvam pokud sem placnul nejakou blbost;) Díky

PS: Dneksa sem naformatoval Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Je to zdrojem . Nedodava potrebnou stavu do grafiky a proto kolisaji fpska . Pri nejhorsim se muze stat , ze ti zdroj odejde a veme sebou cast pc . Uz sem to jednou zazil .)

Tak prvne bych vyzkousel ruzne verze ovladacu. Nejen ty nejnovejsi co stahnes na netu, ale treba i starsi, treba i ty co jsi dostal na CD u grafiky. Proste vyzkouset vice druhu. Klidne to muzou zpusobovat ovladace. Me jedna verze ovladacu (uz nevim jaka) zpusobovala chyby v texturach a ty problikavali (tj nekdy byly videt a nekdy ne).

A kdyz to nepomuze tak to asi bude tim zdrojem. EuroCase nepatri mezi kvalitni znacky. A jak casem v nem starnou soucastky, tak ted uz mozna nestaci. Mohl by stacit i 400W zdroj, ale kvalitni.