» Poradna » Počítačové sítě

Nestabilní WIFI

Zdravím, bydlíme v paneláku a neustále nám padá wifi. Není to notebookem, dělá to i na druhém notebooku, i na mobilu. Výpadky jsou pár sekundové, a někdy to vyhodí žlutý trojuhelnik, dám opravit a vyhodí to hlášku že vychozí brána byla opravena. Ping test dopadl katastrofálně : Ping Output:PING 212.109.191.74 (212.109.191.74) 56(84) bytes of data.--- 212.109.191.74 ping statistics ---4 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 2999msNechápu co může být za problém, poskytovatel mi oznámil že u něho je vše ok. Díky

Odpovědi na otázku

signal?router?sietova karta?zahltene pasmo?---co na to speedtest.net?v mobile wifianalyzer co najde?

signál - vždy plný, při vypadnutí žádný, nebo žlutý trojuhelník, musím dodat že to vypadává během hodiny tak 10krát, plus drobné výpadky.SPEED TEST- ping 5ms, DOW 49 , UP 10síťovka aktualizovánazahltěné pásmo nevím jak poznámrouter https://www.mironet.cz/netgear-n300-wireless-rou...

tak to vypada na zahltene pasmo, v google play je apka wifi analyzer. http://imgur.com/if2bFjWtam vidiet ci ide o zahlteny kanal, dalo by sa to na routeri zmenit na iny

Vypadá to, že je wifi totálně zahlcena sousedy. Ale bez analýzy wifi pásma nelze říct nic jistého. Řešením je volba volnějšího wifi kanálu nebo přechod na 5GHz.

při registraci to po mě chce key

Nemôže chcieť žiadny key, lebo v 2.0 je zdarma, otestujem aj keď u mňa beží x mesiacov

Screen sa dáva napr. na http://postimage.org/

Lepšie by sa analyzovalo s "2.4 GHz" záložkou. Ty si Laia? Kanal 1 je zahltený dosť. Skús ešte celý screen. Vizuálny pohľad je 20x jednoduchší

Ako som už písal, asi aj Ty vidíš zahltenosť. Najlepšie je na tom 13. kanal aj keď ani ten nie je čistý, ale lepšie ako drôtom do oka. Najideálnejší spôsob je tukabel.

a jak se dostat na tu 13ku ?

Žeby cez router?

 | ChromeOS Chrome 51.0.2704.55

na routeri nastavit 13 kanal

díky našel jsem to :)

Kanal nastavis v routry (navod).Len upozornim na kanal 12 a 13:Americka norma kanal 1 - 11Europska norma kanal 1 - 13To znamena, ze vseky zariadenia, ktore pripajas na Wifi router musia poznat EU normy a musi byt vo vlastnostiach Wifi karty nastaveny region (poloha, umiestnenie) na CZ (alebo iny europsky stat).Ked je to problem, tak sa da pouzit (vyskusat) aj kanal 10

Zdravím, tak po díky za rady, funguje to o moc stabilněji na mém notebooku. . Ale nastal jiný problém, přítelkyně má nový notebook a po změně kanálu po spuštění ntb čeká třeba 15 minut než jí to najde naši wifi. Ostatní wifi naskočí hned. Děje se jí to až po změně toho kanálu. Díky za rady.

Je potrebne spravit prieskum pasma na vsetkych wifi zariadeniach (vcitane routra) a nastavit najmenej zaruseny kanal, ktory bude vyhovovat vsetkym zariadeniam. Matematicky je to ako prienik hodnot. Mozes to urobit ak pokusne, ze budes skusat kazdy kanal od 1 do max, co je asi optimalnejsie, pretoze dost vadia silne signaly na susednom kanali. Bohuzial takto funguje wifi v sucastnosti. Navyse wifi nebolo nikdy navrhovane tak, aby spolahlivo fungovalo za stenou, preto to blbne. Tiez sa da povedat, ze funguje to tak dobre ako kvalitne su napisane ovladace pre wifi kartu. Niekedy pomaha ked sa nahra lepsi ovladac, co nie vzdy znamena, ze musi byt najnovsi.

my problém s nestabilitou vyresili, prepojili jsme se na kanál, kde byla nejmenší vytíženost, 2 dny nato si přítelkyně koupila notebook, a prostě po spuštění čeká asi těch 15 minut než to vůbec najde naši wifi. Poté už je signál po celou dobu stabilní, silný a nic nevypadává. Router nemáme za stěnou.

Kazde wifi vidi signaly inou silou signalu, tudiz sa to na kazdom sprava trochu inak. Uvidis ak spravis prieskum pasma a porovnas to.

Porovnavame len signaly, ale ono kazda wifi karta je ina. Zhruba asi tak ako kazdy televizor alebo DVB-T set top box funguje na tej istej antene inak.

já rozumím, ale jinak to pracuje 100% v pohodě. Mě to pravě prijde jako dost specifický problém, že prostě 15 minut to nemůže najít a pak to jeden stabilně rychle bez problému . No zkusím přeřadit na jiný kanál