» Poradna » Počítačové sítě

Nestabilní ping

zdravimmame doma v obyvacim pokoji navedeny internet a bohužel v patre stoji za prd,momentalne mame propojene 2 routery bez kabelu a rychlost je ok,jenze ping je dost nestabilni.napadlo me propojit 2 routery kabelem a dat ten druhy do podkrovy kam ho muzu navest,ale s tim bych potreboval pomoct jak na to a nebo bych poprosil o jinou radu.

Odpovědi na otázku

kde je ping naprd? dole ci hore? Nechaj zapnuty len prvy router (obyvacka) a testuj to VZDY na kabli, nie wifi. Otestuj ci z prveho routra je vsetko OK.

ping nahore pri hrani her, odpojil jsem druhy router a ping chvilema skace nad 100 ale jinak vypada v pohode, jenze rychlost internetu je nic moc.mam pokoj primo na druhe strane baraku tak jsem jeste zkousel dat druhy router primo nad ten prvni router a to bylo o neco lepsi ale o moc ne,(rychlost dobra ale ping spatny)

a kdyz zatizim sit kdyz mam ten druhy odpojeny tak ping neskutecne skace

stale nepises ci to skusas na kabli alebo cez wifi. Ak pripojis kabel do dolneho routra ping ok? Ak pripojis wifi do dolneho routra ale v obyvacke, ping OK? Ak pripojis wifi dolneho routra v hornej izbe, ping OK?

přes kabel dole ok jenze do horniho pokoje kabel nemam jak navest dokazu ho navest jen do podkrovy a vrtani zatím bohužel nepujde

a dole u routeru bez kabelu je to o něco horsi ale da se to

chapem to spravne, ze podlazia su 3? no lenze cez strop ti to nejde ani z obyvacky do izby, mozno to nepojde cez strop ani z podkrovia do izby..

podlazi jsou 2 a podkorvi. z podkrovi je navedeny tzv husim krkem kabel a mohl bych ho navest zpet do podkrovi

ale medzi podlazim2 a podkrovim je strop ne? Nieje z rovnakeho materialu ako podlazie 1 - podlazie 2? Lebo v tom prvom pripade ti to wifi neprechadza..

ano je strop

ale bude z jiného materialu nez mezi 1a 2 patrem.omlouvam se za nepresne vysvetlovani, ale jsem na tohle lajk

No, tak to možná bude jen o chlup lepší. Signál z prutové antény se totiž nešíří všemi směry, ale v rovině kolmé k anténě - https://it.cestuji.info/bild/prutove_anteny_s_ruz...

ok, tak potom nezostava nic len otestovat to, natiahni kabel do podkrovia a spoj to ako mas navod nizsie.. Ak to stale nepojde, budes musie navrtat otvor podlazie2-podkrovie a dat si wifi na podlazie2. Alebo rovno ten kabel natiahni do pocitaca a mas pokoj ;) Ked chces trochu lepsie riesenie, tak ubiquiti unifi, len to ti bude musiet niekto prist spojazdnit a aj HW je "trochu drahsi"

dobre, nejspis se tomu nevyhnu a rovnou to asi natahnu rovnou do pc a jak rikate budu mit pokoj. dekuju za vas cas. :)

https://blog.gabkakoscova.sk/nazory-profesionalov-tyka... = vykanie si nechaj ked osobne stretnes Papeza alebo Queen of England, v diskusii o wifi by som im bez problemov tykal ;)

Pokial to neprepojíš kablom bude to stále na prd! Lebo ten druhý router ti iba posunie signál na prd ďalej , ale kvalita sa nezlepší , skôr sa zhorší ! Nastavovanie ti vôbec nepomôže , kde nič nie je , tak nič tam nie je !