» Poradna » Web a internet

Nestabilní odezva internetu

Dobrý večer.Již několik dní mě trápí skákající odezva internetu přes den až do večerních hodin. Normálně bych měl mít odezvu když v cmd dám ping google.cz kolem 10-25ms ale teď to každých 5-6 vteřin skočí na 30-70ms což je potom ve hrách dost znát, protože když hraju CoD se serverama někde v tramtárii, tak těch 10-25ms se změní na 70ms (což je stále jakžtakž hratelné) ale ty skoky na 30-60ms se ve hře a všude jinde včetně online měřičů rychlosti projevují jako 100-120ms a hrozně otravný packet burst. Včera a předevčírem jsem se asi kolem 23h-24h začal hrabat v různých nastaveních a najednou měl zase odezvu stálých 10-25ms. Bohužel druhý den je problém zpět. Nevím jestli to je nějakou agregací, ale dříve jsem tyhle problémy s odezvou neměl. Dříve byl tenhle problém jen odpoledne kdy ostatní lidi v domácnosti používali PC/mobil, ale teď to přetrvává ikdyž nikdo nic na internetu nedělá.Zkoušel jsem:TCP Optimizer dle návodu na YTNastavit DNS (jak 8.8.8.8 tak 1.1.1.1)Vypnout veškerá zařízení v domě co by mohla něco stahovatPřipojit Ethernet přímo do zdi místo do řadiče nebo jak se to jmenujeVypnout wifiRestartovat vše co se restartovat dáJinak používám ethernetový kabel.Internet máme na dálku (Normálně 20/2 a v poslední době to je 16/2 a méně viz.: https://www.speedtest.net/result/13665000008, https://www.speedtest.net/result/13665009093)CMD ping výpis:https://ibb.co/jz4y9Gqhttps://ibb.co/s544WdvAbych pravdu řekl, nejsem počítačový a už vůbec ne síťový expert. Budu rád za každou radu. Dík.

Odpovědi na otázku

A providera ses na agregaci ptal?A na jakym to mas kanalu?

Tuším že máme agregaci 1:10 nebo 1:50 to přesně nevím, internet jsem nezřizoval já. Na jakym kanálu ?

Neznas parametry pripojeni a ptas se v poradne? Dobrej oddil asi. Kazdopadne je to v prvni rade dotaz na isp, co oni zmeri od sebe. Poznamka s kanalem je mimo, pokud jsi na kabelu, sory.

Agregace by měla být 1:10.Našel jsem to na stránkách.

Btw takhle to má vypadat. Z ničeho nic to jde ale zítra to bude určitě znova.https://ibb.co/ch1dBb4https://ibb.co/685Cg1d

A zkoušel jsi pingovat i na jiných zařízeních? Výkyvy totiž nejsou nikterak velké, takže problém může být klidně v nějakém softwaru / mallwaru nebo klidně viru, který na PC můžeš mít.

Pokud výsledek bude stejný, tak jak je psáno výše, kontaktovat ISP (providera internetu) .

Na jiných zařízeních jsem to zkoušel taky a dopadlo to stejně. Software by to dělat neměl. Sledoval jsem veškeré procesy v PC co používají internet a mimo nějakých pár kb od spd.exe (cFosSpeed by cFos Software) nic internet nesosalo.

Nebylo by od veci, kdybys jeste uvedl znacku/model routeru.

70ms není do Tramtárie špatný PING. Jasně, chápu že bys chtěl stabilně 20ms, ale ta zpoždění muže paket nabrat kdekoli po cestě. Něco ovlivnit můžeš, ale něco ne. Můžeš zkusit v CMD TraceRoute. Například:TRACERT 8.8.8.8Tam uvidíš na kterém skoku nabereš nejvíc...

Ak je to Wifi prípojka, tak by som povedal že tie hodnoty sú úplne v norme (bohužiaľ).

20/2Mbity to mas asi VDSL, ikdyz od NejTV. Zkus pingat servery nejTV. Ale myslim ze toto neni moc pripojeni na hrani her. je to slabe, hlavne upload. Ping se muze zvysit kdyz se nekdo u tebe pripojei, TV, jiny telefon jiny PC, ale taky kdyz mas agregaci a sdilite linku s nekym, a ani o tom nemusis vedet, ze je to nekdo z jineho baraku. A s tim ty samotny nic neudelas

Pro detailnější měření použij nějaký tracerouter nástroj. Například uotrace je celkem dobrý. Takový nástroj ti celkem detailně proměří trasu od tebe na zvolený server a uvidíš kde ti narůstá odezva a podle toho pak zaměř své bádání. Nicméně pokud se jedná o chybu na straně poskytovatele, tak je snad lepší přejít ke konkurenci, protože tohle buď nikdo řešit nebude a nebo se to bude táhnout dlouho dobu a nejspíš to stejně nevyřeší. Mám s tím dost zkušenosti a nejen s jedním poskytovatelem a nejen jednou. Nestabilní odezva, výpadky a všelijaké kolísání kvality. Celé se to řešilo měsíce a nikdo na nic nepřišel, nikdo nic nevyřešil, nikdo nic neví. Třeba ale budeš mít štěstí a opravdu to někdo vyřeší ale nedělal bych si moc velké iluze.