» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nestabilita systemu, padání her do windows, fatal directX error

Dobrý den, během standartní funkce operačního systému mi občas nastane "modrá smrt" (a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage your computer; the video memory manger has encountered an unexpected fatal error; dál píše zkontrolujte zda HW nebo SW je správně nainstalován, nebo provedte aktualizace nebo konktaktujte síťového správce atd.) a během hraní her např. Hitman_absolution se mi vyhodí chybová hláška. (fatal directX error - the game has encountered a directx error and needs to close; error code: DXGI_error_device_removed; error decription: hardware device removedgraphics card:dedicated video memory : 0MiBdedicated system memory: 0Mibshared system memory: 0 MiBavailable physical memory: 2032 MiBtotal physical memory: 4095 MiBavailable virtual memory: 2650 MiBtotal virtual memory: 4095 MiBreserved virtual memory: 1445 MiBworking set size: 895 MiBnedávno jsem přeinstalovával operační sytém dnes mám windows 7 ultimate; základová deska asus P5K, procesor 2,66 GHz intel core 2 duo, RAM 4GB DDR2 corsair XMS2 kolik mají frekvenci si teď nevybavim, ale tušim 800MHz???; grafická karta ATI radeon 5770 HD (1GB), directx 11; ovladač graf.karty mám catalyst control center verze catalyst 13.12 verze ovladače 13.251-131206a-166389c-ATIMůžete poradit co mám dělat? Modrá smrt nastává i běhěm standartní funkce Windows

Odpovědi na otázku

Pro zacatek bych zkusil stahnou a nainstalovat aktualni ovladace: http://support.amd.com/en-us/download

rozebrat PC, vyčistit, všechny kabely,ramky vyndat znovu zandat, zkontrolovat teploty, uděla diagnostiku HHD. atd ...

Zatím děkuji za reakce, taky jsem si myslel, že to bude chtít cca tento postup, ale ovladače mám aktuální co to šlo. O to jsem se opravdu snažil, taky se mi zdá, že to bude HW záležitost, ale netušim co.

Windows 7 32 bit: http://support.amd.com/en-us/download/desktop Catalyst 14.4 Display, Driver ver. 14.10.1006Windows 7 64 bit: http://support.amd.com/en-us/download/desktop Catalyst 14.4, Display Driver ver. 14.10.1006Vase drivery: catalyst 13.12 verze ovladače 13.251-131206a-166389c-ATIAby nedoslo k omylu, netvrdim, ze je to ovladaci, ale aktualni je opravdu nemate.

Děkuju moc, nainstaloval jsem nejnovější ovladače, podle odkazu. Vyčistil jsem grafickou kartu, tedy sejmul chladič s větrákem a krytem, vyčistil kontakty na samotné kartě a vyčistil chladič; vyčistil jsem větráky v PC a vyluxoval. Fakt je ten, že prachu tam bylo dost, hlavně na graf.kartě, tak jsem zvědavý. Jdu testovat a dám vědět.

a ještě jedna věc. OS mám Windows 7 64bitový

děkuji za skutečně aktualní ovladače, modrá smrt se již neoběvuje. Při hraní například WoTka ale OS ukončí hru najednou a bez jediné hlášky a velice rychle se objeví plocha. Víte co to je? Mám ozkoušeno, že večer, když mám otevřené okno a jde do pokoje chladnější vzduch, tak se to neděje z čehož usuzuju, že jde o přehřívání. Existuje nějaký software, který by to mapoval či objektivně vyhodnotil? Graf.karta je vyčištěná, ale když jsem se díval hned po pádu, tak chladič tak teplý není, ale celá karta ano, může to být vyschlou chlad.pastou? Máte někdo podobnou zkušenost? Možná, že teplota chladiče a karty se mi jen zdá zvláštní a je vše ok z tohoto úhlu pohledu.

Např. pomocí HW monitoru http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html .

tak jsem dělal prvních pár testů a hodnoty následující: Min Max při páduzákl.deska:SYSTIN: 38 47 47CPUTIN: 26 94 94procesor: 36 61 50monitor: 31 40 40graf.karta: 39 70 66odkaz: http://uloz.to/xSpqr6W4/teploty-jpgJsou to nějaká alarmující čísla?

ta čísla neodpovídají přesně co jsem napsal, protože jsem na ně chvíli koukal a pak si uvědomil, že value jsou aktuální hodnoty a screen jsem udělal až po chvíli