» Poradna » Notebooky

Nespusti se

Po zapnuti: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key_ prosim o radu co s tim?

Odpovědi na otázku

Co se nespustí?Nesdělil jsi hw sestavu ani verzi OS ani SMART SSD/HDD.Co s tím?Vzhledem k Tvému dotazu máš jedinou rozumnou možnost:svěř diagnostiku závady a následnou opravu odbornému servisu IT.Nelze vyloučit, že bude třeba výměna SSD.

Na monitoru mam jen to co jsem uvedl jde o ntb. Asus.

A z čeho soudíš, že tam má SSD?

Zkus zkontolovat jestli ti nezustala v PC zapojena nejaka flash pamet, ze ktere se marne snazi nastartovat system. Pokud ne, tak jeste muze byt spatny kontakt mezi konektorem disku a kabelem (hadam, nepises o jake PC se jedna). Nejhorsi moznost je ze je poskozen pevny disk.

HDD v hajz.lu. Vidi ho BIOS?

Jak to zjistim?

Radeji to sver nekomu, kdo tomu trochu rozumi