» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nespusti se mi windows jen bios a nic

Mam problem koupil jsem si notebook nainstaloval windows ale pri opetovnem spusteni mi najede bios zelenym napsane acer a pote us nic nevim vo stim

Odpovědi na otázku

"pote us nic nevim vo stim" to je latinsky? Něco jako "cogito ergo sum"? No každopádně. Bylo by dobré popsat, co vidíš na obrazovce, tedy tu americké nic. Zdá se totiž, že je problém s diskem. To můžeš zkontrolovat i tak, že se koukneš v biosu, zda jej vůbec vidí.Nicméně, vzhledem k úrovni dotazu doporučuji odborný zásah. Tedy servis.PrasatkoPee

no instaluji windows a po instalaci se restartuje pc no a po restartu mi naskoci bios a ponem _ a zase bios a dokola a ja chci aby mi proste nacetl windows

Takže instalace ani nedoběhla? Možná problémy s ovladači. A každému to tady říkám. NTB i s OS a pak nejsou problémy.Zkus nabootovat Ubuntu.PrasatkoPee

ale nevim jak porat

Aha, tak v tom případku na to nešahej a nech to na někom, kdo ví co dělá.PrasatkoPee

rekni mi postup prosim ro mi staci

A máš to legální instalaci, z čeho instaluješ?

ano mam proste ten windows tam je ale nechce ho to spustit

Co? Podle návodu z instalačního oddílu (recovery) ti to nejde? Pak jsi s tím dělal ještě něco jiného.

vis jak se ti zobrazi to ze vidis co chces spistit kdys mas vice os tak to tam podme me neni ze tam neni ta vec co po biosu presmeruje na spusteni windows

Ty tam máš více OS? Tak šup smaž oddíl s tím OS a nech instalovat jen jeden OS!!

Nepochopil jsi to jde oto ze tam pred instalaci udelalo na to rozcesti a bylo tam neco lumix nebo tak a ja insaloval potom windows a us jen bios a __ a dokola

Mám otázku. Máš poruchu sluchu?PrasatkoPee

nemam ale neni nejake tlacitko na notebooku ze by to dalo vse tak aby to bylo pri koupi ?? zy bych to udelal znova

Je, máš to v manuálu. Recovery ...PrasatkoPee

Tak prostě přeformátuj ten oddíl co tam něco je, ten s OS recovery stejně nemůžeš nedovolí ti to běžný přístup a pokud budeš chtít instalovat jiný OS tak na jiný stroj / disky / oddíl s pořadím jak jsem uvedl klesá bezpečnost řešení. Jinak umět pracovat s více OS doporučuji:http://abload.de/img/0214eiepj.png

není lepší o linuxu openSUSE ?? :D

ale nevim jak porat

Viš co a jak je možné, že si koupil NB a nemá na něm OEM Winy (recovery oddíl), myslím to tak, že je stejně chtěl přece instalovat. To, že má krabicovku a k ní další licenci na rozdávání dost pochybuji a ve školní licenci nevěřím ani omylem. To by se v takovém věku neptal na to jak instalovat a na ZŠ to asi nedostávají.

A instaluješ to z originálního média? Některé ntb totiž mají problémy s kradenými předaktivovanými verzemi.

Legální Winy z lisovaného média a platnou licencí (S/N)?

Při tom zeleném Acer jde většinou něco rychle zmáčnout, např TAB nebo ESC a objeví se textový výpis místo loga. Jinak v BIOSu je určitě volba, aby zobrazoval místo loga přímo stav startování PC. Podle toho poznáte, jestli problém nastane už s hardware v BIOSu nebo až v operačním systému. Většinou podle blikajícího kurzoru nebo chybové hlášky.

Mám to samé :( .. ami mi nejde tovární nastavení :(