» Poradna » Programy

Nespuštění služby messenger (Kurýrní služba)

Mám problém s automatickým spouštěním služby messenger ve W2000 Pro. Mám nastaveno automatické spouštění, ale po restartu nebo znovupřihlášení se mi nespustí. Posíláme si po síti zprávy s kolegy pomocí Sendmasteru (net send), nechceme instalovat žádný jiný chatovací program. Neporadil si s tím ani správce, jediné, co můžu, tak to rozjet zástupcem "net start messenger", pak se služba spustí. Neexistuje nějaká hodnota v registru, která to zakazuje ? Nebo nějaký Tweak, kterým to jde obnovit ?Dík, Venca

Odpovědi na otázku

Stačí, když přejmenuješ složku, ve kterým je messenger umístěn.  Např. ...\meesneger_old

Nemám na mysli MS Messenger, ale službu messenger, která umožňuje posílat zprávy po síti. Správa počítače>Služby a aplikace>Služby>messenger. Když si zaškrtnu automatické spouštění, po restartu se nespustí, ale je pořád nastaveno na Automatické. Jinak ve W2000 MS Messenger není.

Už jsem na to odpovídal včera v disk.foru.Kurýrní služba se zakazuje a povoluje v ovl.panelech,nástroje pro správu,služby.Pak najdi K.S. a poklepej myší,pak buď zastavit nebo povolit.Nakonec nezapomeň typ spouštění ručně!!!

Já se neptal, jak tu službu vypnout, já jí potřebuju spouštět automaticky, o to mi jde. I když dám ve správě automaticky, po odhlášení se nespustí, mrcha pes!

Zadej net start messenger jako sheduled task, spustit when computer starts. Je to trochu bastl, ale u MS to nekdy jinak nejde.

Jo, díky, ale je to opravdu bastl asi jako mám teď. Zástupce baťáku s "net start messenger" v Nabídce start > Po spuštění.