Nespuštění počítače

Zdravím, před zhruba měsícem jsem měl problém že jsem zapl počítač a monitory (monitor a televize jedno přes HDMI a druhé DVI) obojí že není video input ani zvuk při načtení windows nic ani klávesnice nesvítila což bylo také velmi divné počítač byl v záruce tak jsem se v tom nechtěl hrabat v service mi řekli že začali vyměnovat součástky dokud to nezačalo jít pak začali dávat zpět moje a i když byly zpět všechny moje stále to šlo, včera se mi to stalo opět, už nebyla záruka tak jsem se v tom pohrabal výměna HW nezabrala a protože jsem si myslel že to bude základovkou tak jako poslední věc mě napadla baterka BIOS a najednou to šlo bud náhoda nebo to bylo tím netuším ale šlo to jestli náhodou někdo neví v čem to může být jinak win 10 pc staré 2 roky. procík I5, grafika nvidia gtx 660, 8 GB ram, podle mě se zasekl BIOS což jsem netušil že je to možné :D ale to už jen hádám.

Odpovědi na otázku

Něco podobného se mi taky stalo. Na servise to prej jen vyčistili a pak to šlo. Po čase jsem zjistil že to je deskou a stačilo mi na to jen odpojit počítač od proudu, vyndat baterii ze základky, chvilku počkat a pak to dát zase vše zpátky.Základovku mám ASUS P5N32-E SLI.

povedal by som, že cmos baterka je vybitá. kúp novú a malo by byť všetko v poriadku, keďže po jej vybraní to už fungovalo.