Nespuštění nově složeného PC

Zdravím, prosím o radu. Postavil jsem pc z nových komponent (níže) a při zapojení a spuštění pc nereaguje. Neroztočí se větráky, nic nezabliká, nevyjde žádný zvuk (cvaknutí, hučení...). Dým ani výboj nebyl spatřen ani cítěn. Nevíte, prosím, někdo, co jak by se problém dal vyřešit? Komponenty: MSI B450 TOMAHAWK MAX - AMD B450 - MOTHERBOARDMSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5 - GRAFICKÁ KARTAAMD Ryzen 5 3400G - PROCESORSeasonic S12II-620 - 620W - ZDROJSamsung SSD 970 EVO, M.2 - 500GB - DISKKingston HyperX Predator 16GB DDR4 3200 - RAMEvolveo T3 - CASEDěkuji Všem za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

Zapni vypínač vzadu na zdroji.

Na to jsem samozřejmě nezapomněl. Pro jistotu jsem zkoušel zapínat i v poloze 0

zapojil si aj napajanie desky 4pin pri procesore a aj 24pin pod ramkama a aj 8 pin do grafiky spravne

U procesoru mám 8pin - zapojený, napájení desky 24pin taky zapojený a grafiku 8pin mám taky zapojený. Kontroloval jsem a vše by mělo být zapojeno správně. Všechny konektory dosedly plynule.

Tak pak nemáš správně zapojené tlačítko Power do desky a nebo je nefunkční. Propoj oba piny na desce šroubovákem, jestli PC naběhne.A nebo je vzácný úkaz, že zdroj je mrtvý.

Nebo tam nedal distanční sloupky

Distanční sloupky mám dané všude, kde by měly být, těmi by to být nemělo.

Ten zdroj je asi staršího data, není nový?

Nene, zdroj je nový

pak uz jen piny k bedne, power, reset + - podle manualu k desce skontrolovat

Děkuju za tip, vyzkouším a uvidím

Kup kabel. Jeden konec narvy do zdroje a druhý do zásuvky, nelze to splést. Pak ti to bude fungovat.

Jsou paměti ve správných slotech? Pak ještě reset BIOSu.

Pravděpodobně bude potřeba aktualizovat BIOS. Ryzen třetí generace nemusí být kompatibilní s aktuálním BIOSEM na desce.

Verze MAX už má v základu BIOS pro Ryzeny 3 generace.