Nespolupracující skener

Znovu se vracím k problému se skenerem HP Scanjet 4890. V XP pracoval bezvadně. Po přechodu na Win7 Home Premium 32bit určitou dobu také. Po nějaké době zmizelo Centrum řešení a software z Programfiles. Software stažený ze HP podpory se nedal nainstalovat. Pokusem s intalací na ppočítač koelgy jsem zjistil, že je zřejmě nějak poškozen OS v mém počítači. Prodel jsem zálohu všeho potřebného a system přeinstaloval. Pokud tam nebylo nic jiného, naistaloval jsem úspěšně soft. ke skeneru, který okamžitě pracoval tak jak má. Ovšem po nějaké době se začaly automaticky instalovat aktualizace Microsoftu a problém se skenerem se znovu objevil. Naistalovaný soft včetně Centra řešení zůstal, ale při pokusu o skenování se hlásí, že v komunikaci došlo k chybě. Ptám se tedy: má někdo podobnou zkušenost a ví co s tím, nebo mám postupně, nebo všechny najednou ty aktualizace smazat a pokusit se najít která to dělá? Nebo to může dělat nějaký program? Mám tam Office 2007 pro domácnosti a studenty, Microsoft Security Essential, Windows Live Mail, Zoner, Quick Time Player, Pinnacle Studio 12, Mozilla Firefox, VLC Media Player a . CCleaner. Placené programy jsou legální. Ten skener jsem si koupil pro skenování i filmů a diáků, což teď neumí. Základní skenování z plochy funguje. Z Centra řešení nikoli. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale už mě to štve Už jsem uvažoval o zakoupení nějakého staršího notebooku s Win XP a provozovat skenování přes něj. Byl by to zase další krám do domácnosti, ale možná by to problém vyřešilo. v HP mi asi nepodí. . Prosím o rady bez invektiv.

Odpovědi na otázku

Já jsem řešil trochu podobný problém s Mustek P 3600 A3 Pro. Nakonec jsem musel z instalačního CD ručně přetáhnout DLL knihovny do Win/system. Zkus to také, možná, že to pomůže. Některá z aktualizací ty DLL zřejmě částečně odstranila, nebo nějak narušila.

Děkuji za radu, ale jsem přece jen 75 letý dědek, takže i když jsem prozkoumal instalační CD zjistil jsem, že je tam těch knihoven 7, ale nevím do které složky systému windows to přetáhnout. Je tam složka Systém, a potom složka System32. Nebo to nerozbalovat a přtáhnout do rovnou do windos ať si to počítač přebere?

1/ naklikat na všechno, co má za tečkou DLL, nebo dll. 2/ na jeden z těch naklikaných řádků kliknout pravým myšítkem a pak kliknout na Kopírovat. 3/ na ikonku Windows - system opět kliknout pravým myšítkem a odkliknout Vložit. Pokud se během kopírování objeví duplicita, (něco bla bla b la už v systému je, kliknout na Přeskočit všechny).

Díky za snahu pomoci. To mi už radil někdo dříve, udělal jsem to, ale nepomohlo to. Vyřešil jsem to tím VueScanem. docela se mi líbí.

Dobrý den , potřebuji poradit mám problém s baterií potřebuji nainstalovat do Windows 7 . Píší: Prave připojeno k: Muj 0,21 Internet 5G_C183BC přístup k Internetu, Bezdrátové připojení k sítí , Muj 02 Internet _5G_C813BC , Bucivalek, otevřít centrum síťových připojení a sdílení . Jsem 74 let stará paní a mám strach že si poruším další souboru , proto že se nevyznám v technice počítače . Prosím o radu. Edita Mrózková

Na scannery Mustek byly k dispozici opravené ovladače na jejich webu. Ty z CD se prakticky nedaly použít.

Web Mustek už delší dobu neexistuje. A ovladače na dodaném CD jely pod XP bez potíží.

HP doporučuje nainstalovat do Win 7 ovladač pro Vistu.Nevím, jestli jsi to tak dělal.Pokud ne, odinstaluj stávající a nainstaluj ten Vistový, viz odkaz:http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/So...

Ano, to jsem udělal a v režimu kompatibility pro nainstaloval. Ptalo se to v kterém programu to pracovalo před tím. Bylo to XP sp3. Software se nainstalovalo i s tím jejich centrem řešení. Teď jsem mezi tím co si tadypíšeme přetáhl všechny ta knihovny z instalačního CD Scajet 4800 do systému Win7. Zkusím zapojit skener a zkusit co to udělá. Zatím dík.

To jsi postupoval správně.

Hurá už to funguje! Mezi tím jsem ještě v bráně povolil komunikaci pro všechny programy. možná, že i tam mohl být ten zakopaný psík. Díky za snahu pomoci. Pokud budu moci někdy pomoci já, budu rád.

Jásání bylo předčasné. Po opětném pokusu o skenování se opět objevilo hlášení o závadě. Opravdu asi tam řádí nějaký šotek v těch aktualizacích.

Promiň, ale reaguji - bez čtení ostatních příspěvků - na přesně první čtyři věty tvého elaboráru. Zasviněný komp nebo scanner odešel částečně či zcela. Za a) je správné.

Asi to tak bude, ale zasviněný komp je akorát těma aktualizacema z microsoftu. Je jich tam za tři dny přesně 132. Dokud tam nic nebylo, skener fungoval.

Díky za potvrzení. A ty jsi toho názoru, že aktualizace není svinstvo zanášející komp. Je to LEGÁLNÍ balast jako každý jiný, který jako každý jiný občas pomůže. Příště si před takovým zásahem dělej klon OS a ještě mi poděkuješ.

Či je skener v poriadku možno zistiť aj v skúšobnej verzii - VueScan - http://www.hamrick.com/Podpora Vášho skenera vo Windows je OK - http://www.hamrick.com/vuescan/hp_scanjet_4890.html

Program funguje aj bez inštalovaného drivera.

Děkuji za radu. VueScan funguje a zdá se docela přívětivý v používání. Akorát je potřeba ho koupit. Je k dostání někde u nás? Nebo jenom za dolary?

Je na zvážení, zda si nekoupit nový skener.

Proč, když skener je v pořádku, akorát nekomunikuje s těma sedmičkama, To si raději seženu nějaký starší HDD nainstaluji XP, kteá mám legálně koupená a přidám do PC jako druhý disk.

Já to chápu, tenkrát stál dost peněz.

Třeba http://www.czc.cz/epson-perfection-v330-pho... je adekvátní k tomu HP a je o tisíc dražší, než program. Já jsem s ním spokojen.

Já jsem spokojený s tím HP, umí skenovati filmy větších formátů než kinofilm. Fotil jsem dlouhá léta na 6x9 a 6x6. Asi koupím ten VueScan. Jen nevím jestli ta cena není jenom licence na rok, nebo na pořád,

Licencia PRO je celoživotná. Podobne ako napr. WinRAR.

Po dobu jednoho roku máte nárok na upg. Nechci navádět k nekalostem, ale můžete se podívat na ulozto.cz

Díky, povedlo se. Pro důchodce ja každá korunka, neřkuli dolar dobrá.

Je to od HP ostuda. Tak ať ještě dlouhá léta dobře skenuje.

Taky si myslím. Taková velká a dost stará firma a zákazníků si moc neváží. Na druhou stranu je blbé to, že se nedokážou s těma microsofťákama domluvit na nějaké kompatibilitě. Kupovat si nový výrobek, který neumí nic víc než ten předchozí, a u něhož nemám záruku, že při další verzi Windows bude funkční, mi nepřipadá rozumné.

ked mate legalne XP tak si ho dajte do virtual boxu a spustite ho iba ked budete potrebovat skenovat

To, bohužel do verze Windows home Premium nejde. Musel bych mít profi, nebo ultimate.

VMware sice není gratis, ale skener uvidí a bude s ním pracovat stejně rychle.