» Poradna » Ostatní

Nespolehlivý internet a technici.

Dobrý večer, chtěl bych poradit ohledně internetu. Už skoro 2 roky si platím internet od určité firmy, která je ale velmi nespolehlivá. Nedodávají takovou rychlost, za kterou si platím, seká se jak prase (i potom co restaruji router a síť využívám jen já) a občas mi ho na féra vypnou, i když jsem zaplatil měsíční částku..Platím až 360 kč za 5mb/s všichni který znám, mají za takovou cenu minimálně 2krát rychlejší net, ale na to už sere pes, za necelé 4 měsíce mi končí smlouva. Jen bych chtěl poradit, jestli jsou ohledně tohoto nějaké zákony nebo něco.. Protože podle mě je to jen okrádání...Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

No ty brďo, mám 100/100 mbps (optika v dědině) za 300 Kč/měsíc a to bydlím na úpatí Chřib v jedné malé dědince. A jede mi to jak drak. Super na stahování torrentů od oveček na czt.

Ani náhodou se mi nechce věřit, že za to platíš jen 300 Kč/měsíc.. Za 100/100..???Já mám 40/40 a platím 500,- Hoď sem screen z měření třeba odtud: http://www.speedtest.net/

100 Mb/s ani neponúkajú.

To netuším, proč je tam napsaný Freetel, když můj provider je někdo úplně jiný, tedy lokální komunitní síť s určitým názvem a spadající pod jednu firmu s určitým názvem. Víc psát nebudu. Najdi si Chřiby, zlínký kraj a hledej nějakýho providera, který nabízí 100 mbps .-) Já to, že nabízí můj provider 100 mbps, na jeho webu vidím .-)

Ja tam vidím kysličník sro.

Tvl.. tak teď jsem se ze zvědavosti podíval po delší době na web toho mého poskytovatele.. A samozřejmě, že zase ojebáváááááááá.. Novým zákazníkům dává opětovně nižší ceny.. A na starý zákazníky sere.. Zde jsou tarify mého poskytovatele.. https://www.centrio.cz/tarify-metalicke-pripojen...

Tak za ním zajdi a řekni, že rušíš ten 40/40 za 500 Kč a že chceš 100/100 za 449

No.. v pondělí tam zavolám..

Jo a je tam ještě jedna zvláštní věc, ty detektive. Mám na speedtestu nastaveno defaultně přípojný bod "Velké Bílovice", což je ode mě docela daleko, například další možnost Zlín je kousek, ale na ty Velké Bílovice mi to dělá ping kolem 5 ms a na Zlín mnohem víc a i na ty Velké Bílovice je i rychlost o kapánek větší než na Zlín v tom speedtestu.

Zaujímala by ma konektivita toho ISP. Nebol by som prekvapený, keby mali len 200 Mb/s alias tú ponúkanú rýchlosť by vedeli dať reálne dvom, ale čo ostatní? Radšej som za menšiu rýchlosť, ale nech ju má každý

Zkoušel jsem to dohledat, píše se tam něco o 2x 1 gbps.Jestli je to moc nebo málo netuším. Každopádně s připojením jsem naprosto spokojený a rychlost klesá jen výjimečně a pod 40 mbps jsem se myslím nikdy nedostal.

Já mám za 350/měsíc 100/100 od Netboxu v Brně, takže to de :)

Tak to je pěkná cena.. Njn.. To my v té posrané drahé Praze jsme pěkně v pér.deli..

Asi mi dali trochu slevu, protože v domě je k dispozici i UPC, tak jako odměna, že jsem si vybral je :)

Tak začnu odzadu - 360 korun za 5Mbps je docela dost, ale to záleží na lokalitě. Rychlost, kterou ti internet běží lze ve většině případů dost těžko reklamovat (ale neříkám, že to nejde). Firmy mají ve smlouvách obezličku - rychlost připojení AŽ a neuvádějí rychlost minimální a v tom je ten fígl. Takže i téměř nula je podle takové smlouvy v pořádku. Nevěř tomu, že jsi na lince sám. I dnes je běžná agregace 1:10 a znám i případy 1:50. Výpadky se dost těžko hodnověrně prokazují, ale odpojení poskytovatelem už musí být zdůvodněno. Neznám názor druhé strany, ale můžeš se pozeptat na ČOI, sice toho asi moc nevyřeší, ovšem radu ti určitě poskytnou.

Nemusi nikomu nic dokazovat. Proste mu konci smlouva za 4 mesice. Pokud je nespokojen z jakehokoli, treba i neobjektivniho duvodu da vypoved. Jen proto, ze v puvodni smlouve muze byt neco o automatickem prodlouzeni. No a najde jineho poskytovatele.

Pokiaľ je v zmluve, že na údržbu majú určité % z mesiaca, tak to musia dodržať a nesmú prekročiť to dané %. Tiež pokiaľ v zmluve nie je nič o garantovanej rýchlosti, môže rýchlosť kolísať.

A ten internet je drátový nebo bezdrátový - wifi ap.? Placené wifiny vychází často dost draho, ale když není možnost drátu, tak smůla...

Máme drátový do počítače, který používám já a wifi kterou používají ostatní.

Tak to nebylo myšleno. Jde o to, jak je internet dotažený k vám domů?

Z venčí vede drát do mého pokoje, takže předpokládám že tam je nějaká anténka.

Rozhodující je jestli ten drát do okna vede ze země nebo ze střechy (tipuji tu střechu). Ale to je v zásadě jedno. Pokud není poskytovatel schopen dodat signál bez výpadků a navíc tě podle tvých slov bezdůvodně odpojuje je to důvod k výpovědi smlouvy. Ovšem ty výpadky i odpojení potřebuješ mít hodnověrně zdokumentovány a v tom asi bude kámen úrazu.

aha, jestli to nevede do tvého baráku zemí, ale vzduchem, tak je to vždycky dražší, než např. O2 ADSL, které se zapojuje jakoby místo pevné linky.

@Filip: Za 360Kč len 5mb/s (teda milibit za sekundu)? To čo za pripojenie? Ak by to bolo 5Mb/s - za takúto sumu by som sa s nimi ani nebavil. Keďže za 4 mesiace ti to končí - hľadaj si lepšieho providera vo svojej lokalite.Ja som síce na SK, ale za 16€ mám 100/100 Mbps bez FUP, bez agregácie s limitom 15GB dát za 24 hodín. A ešte niečo - prenesené dáta sa mi do limitu započítavajú v dobe 8:00-23:00 - inak môžem (ak stihnem ťahať v kuse TB dát!)

Kedy ľudia pochopia, že čo mám ja, nemusí mať sused? Ak je v dedine len Antičok a Telekom s tým, že TK už "nemá voľné linky", tak ostáva len 16/1 za 18€ s FUP 15 GB/48h a inej cesty niet. Alebo denný net za 0,5 €/deň s 250 MB (prípadne 0,25 € u TESCO mob.). Nie v každej dedine sú 3 ISP, ktorí nemajú kartel a teda sa predbiehajú kto dá čo najvyššiu rýchlosť za čo najnižšiu cenu. U nás na výber nie je. Aj keby som chcel menšiu rýchlosť, cenu mi neznížia, ak by som chcel vyšší FUP, ofiko to asi nejde (ale už teraz je cena hrozná). Porovnávanie je o ničom, lebo každá dedina je iná.

V tomto s tebou súhlasím - ja som len poukázal na to, že čo mám ja za akú cenu - lebo u @Filip - to je naozaj bieda.

Ale to vyznieva ako keď sa baví severokojčan s juhokorejčanom o výdobytkoch techniky - ako to severokorejčanovi pomôže?

No už mali aj dokonca pivný festival a dokonca i grilované kurence. Sám veľký vodca to povolil.... Prvých sto vybraných - to mali všetko zadarmo, ostatní si to platili.... Možno našiel starý odkaz na Octoberfest (vodca) a tak to skúsil... dokonca i dojčlanderi chválili ich pivo....

Za 100r hádam budú mať aj ADSL, resp. aspoň 1 verejný PC v dedine bude pripojený na net (samoz. KĽDRnet)