» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nespokojenost s aktualizací Android 9

Zdravím, chtěl bych se poradit. Neprozřetelně jsem si na svém telefonu CAT S61 nainstaloval novou aktualizaci systému Android 9. Po dokončení a restartu jsem zjistil, že téměř vše na co jsem byl zvyklý se změnilo, jako například rychlé menu (změna ikon), trochu jiné uspořádání na hlavní obrazovce, a hlavně ukazatel hlasitosti. Téměř se vším jsem si poradil buď v nastavení, nebo pomocí aplikace (vzhled menu) avšak s ukazatelem hlasitosti ne. Ten je přesunut k mé velké nelibosti shora na bok, s čímž se nemůžu smířit. Když měním hlasitost tlačítky zboku, tak ukazatel mám pod rukou. Je nějaký způsob jak jej vrátit nahoru? Zkoušel jsem procházet i skryté menu pro vývojáře, ale zatím neúspěšně. Nebo v krajním případě: bylo by řešením obnovení továrního nastavení telefonu? Mnohokrát děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Obnovení továrního nastavení by se mělo dělat po každé velké aktualizaci. Ale zrovna ten tvůj problém to asi nevyřeší.

Můžeš, prosím. vysvětlit PROČ ???Když se stáhne nová aktualizace (z 9 na 10), tak která je po provedení továrního nastavení nainstalovaná ?Tvůj komentář nezpochybňuji, ale rád bych věděl jaký to má význam, a čeho se továrním nastavením po aktualizaci docílí (kromě toho, že musím všechno od začátku znovu nastavovat).Jirka M.

Tovární nastavení se má dělat po každé velké aktualizaci (když se mění číslo androidu třeba z 9 na 10) proto, že v nové verzi je spousta věcí řešena jiným způsobem. Většina toho ani není vidět, jsou to interní věci, ale jsou tam často.dost zásadní změny a ty když neuděláš tovární nastavení, tak různá konfigurační data zůstanou z původní verze a neodpovídají tomu, jak je potřeba aby to bylo v nové verzi. Takže to potom dělá v systému chyby a telefon má často hromadu různých nevysvětlitelných drobných chyb, které se projevují nahodile v různých situacích. Proto je velmi vhodné (i když výrobci k tomu uživatele nenutí) udělat po aktualizaci tovární nastavení, aby veškerá konfigurační data byla v základních hodnotách odpovídajících té nové verze androidu. Továrním nastavením samozřejmě nedojde k návratu na předchozí verzi, protože ta aktualizace přepsala původní android a ten už v telefonu nikde schovaný není. Jen se zresetují uživatelská a systémová konfigurační data do základních hodnot a telefon by pak s novou verzí měl fungovat bez problémů.

Děkuji za vysvětlení.

Takze zase uzivatel musi resit to co nebyl schopen podchytit Google nebo vyrobce mobilu? Po tovarnim nastaveni ma minimalne na pul dne o zabavu postarano Nemluve o tom ze to vetsina beznych uzivatelu nezvladne sama bez asistence nekoho znaleho...

To je daň za to, že android je variabilní a uživatel není svázaný jako ovce u Apple

Kozmetické úpravy a podobné blbosti sú vec androidu, takže nie, jedine skúsiť stiahnuť iný launcher aby sa upravilo prostredie, alebo downgrade systému, alebo nainštalovať úplne iný systém /LineageOS/.

zvykneš si, je ale smutné, že až teraz aktualizuješ na A9 keď už je dávno vonku A10, ktorý tvoj problém tiež nevyrieši, ale je lepšie mať aktuálny systém z hľadiska bezpečnosti

Smutné je, že verzi, na kterou byl zvyklý, aktualizoval na verzi, která mu nevyhovuje.

To se dá říct o jakémkoli OS

Dokonce o jakémkoliv produktu.

jj, viz změna UI na ribbon v MS Office - většina komentářů power userů Excelu je před 22. hod nepublikovatelná a stávající uživatelé W7 by taky mohli leccos říct o nových Win 10 do kterých jsou pomalu tlačeni.

Je nejvyšší čas, začít nahrazovat nové nevyhovující starým osvědčeným.

No to je Android, pre vacsiu konzistenciu odporucim Apple zariadenia s iOS. Tam to par rokov vydrzi celkom konzistentne. Android ma tu vyhodu ze sa to castejsie meni (ak nieje vyrobcom spraveny launcher). Zrovna u vas to vyhoda nieje